Skocz do zawartości
Forum

Lęk przed rozmową z koleżankami


Gość Qsia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam 15 lat. Bardzo proszę o radę. Jestem w ostatniej klasie gimnazjum, koledzy i koleżanki z klasy, raczej mnie nie lubią, w zeszłym roku bardzo mnie wyśmiewali, teraz jest trochę lepiej...ale przez to wyśmiewanie nabawiłam się lęku przed przebywaniem z ludźmi. Poza szkołą mam inne koleżanki z którymi dobrze się dogaduję, ale gdy mamy sie spotkać dopada mnie silny lęk że nie będę miała o czym z nimi rozmawiać, że będzie niezręczna cisza i że również one przekonają się że jednak jestem nudna i nie nadaję się do towarzystwa. Przez to gdy się spotykamy, zamiast swobodnie rozmawiać to tylko myślę o czym można prozmawiać, martwię się żeby nie zabrakło tematów itp. Czasami dochodzi do tego że rozmawiamy o czymś, jest ok, a po chwili w głowie pojawia mi się myśl "a o czym będziemy rozmawiać jak skończy się ten temat" i nagle znowu robię się spięta i nie mam o czym gadać. Czyli to trochę takie błędne koło...Jak pozbyć się tego dziwnego lęku?

Odnośnik do komentarza

Niedługo przestanie to dla Ciebie mieć jakiekolwiek znaczenie.

Poznasz faceta, zakochacie sie w sobie i przestaniesz mieć potrzebę posiadania koleżanek.

Moim zdaniem najłatwiej miec przyjaciół o wspolnym zainteresowaniu w klubie sportowym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...