Skocz do zawartości
Forum

Ojciec ;-;


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 14 lat mam na imię Jakub i mam problemy z ojcem, a więc tak mam młodszego brata 8 lat i jest zawsze królem domu, co chce to ma , na zawołanie (strzeleniem palców) i rodziców ma kolo siebie, zawsze mu na wszystko pozwalają może sobie robić co żywnie podoba, kiedyś go nie bylo! I bylo super a teraz? ;-; chce zniknąć z tego świata. ..., Ojciec pozatym mnie bije za co mu się podoba ,dostane 3+ mam kare i jak nie będę słuchał to mogę oberwac, , Bije mnie cały czas , albo kablem albo paskiem...

Odnośnik do komentarza

Bądź silny, to jedno mogę ci poradzić, choć wiem, że to bardzo mało.
Też miałam trudne dzieciństwo, ale to mnie wzmocniło, to zmobilizowało mnie do tego, bym osiągnęła swój cel.
Wiem, to trudne. Brat, chyba bardziej zdolny ode mnie, poddał się i niewiele osiągnął. Ja się nie poddałam i osiągnęłam wiele.
Jestem zadowolona ze swego życia, z osiągnięć - i tobie też tego życzę.
Wszystko zależy od ciebie. Chcesz coś osiągnąć w życiu, to przestań przejmować się tym, że brat ma łatwiej. Ty możesz osiągnąć więcej, to tylko zależy od ciebie.
Myśl o przyszłości, bo to jest twoje życie.

Odnośnik do komentarza

Mając 14 lat masz niewielkie możliwości, ale jednak jakieś masz.
Spytaj swoją mamę, dlaczego pozwala na to, żeby ojciec się nad Tobą znęcał.
Jeśli zarzuci Cię oskarżeniami i będzie próbowała bronić ojca, powiedz jej, że jesteś u kresu wytrzymałości, więc niech Ci doradzi, gdzie masz szukać pomocy, skoro Ci (rodzice) którzy powinni Cię kochać, krzywdzą Cię i nie tolerują.
Może dasz jej tym do myślenia.
Nie daj sobie wmówić, że jesteś gorszy od brata.
Bratu nie zazdrość, możesz mieć z nim całkiem fajny kontakt, on nie jest winny temu, jak traktują Cię rodzice.
Jest bardzo prawdopodobne, że to właśnie Ty w przyszłości będziesz sobie lepiej radził. Rozpieszczone dzieci w dorosłym życiu mają pod górkę.
Wiem, że w tej chwili nie myślisz o przyszłości, ważne jest tu i teraz.
W ostateczności możesz udać się do pedagoga szkolnego i zgłosić przemoc domową, zwłaszcza jeśli masz ślady pobicia.

Odnośnik do komentarza

Jak miałeś 8 lat wolno Ci było więcej podobnie jak Twojemu bratu teraz, urosłeś i ojciec wymaga od Ciebie jak od 14 latka.

Musisz słuchać rodziców, pomagać ,nie obrażać się, nie skarżyć na forach bo teraz takie czasy ze dzieci ojcu zabiorą, Ty trafisz do domu dziecka i tyle na tym zyskasz.

A co do bicia to porozmawiaj z tatą zapytaj dlaczego mnie bijesz? czy chcesz żebym tak z Tobą postępował gdy będziesz stary i niedołężny gdy role się odwrócą.

Odnośnik do komentarza

Witaj Fzmak!

Rozumiem, że jesteś zły, że młodszy brat może więcej niż Ty i że rodzice go rozpieszczają. To jednak nie jest dobre podejście wychowawcze, chociaż teraz być może nie zdajesz sobie z tego sprawy. Najgorsze jest to, że Twój ojciec stosuje wobec Ciebie przemoc. Porozmawiaj na ten temat z mamą - dlaczego pozwala, by ojciec Cię bił? Możesz też porozmawiać na ten temat z psychologiem szkolnym albo skorzystać z anonimowej pomocy, dzwoniąc pod darmowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 (http://www.116111.pl/). Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Bicia nic nie usprawiedliwia. Zastanów się jednak nad swoim zachowaniem. Mimo, że gotujesz się wewnątrz z powodu różnych sytuacji, postaraj się odpuścić. nie wykłócaj się, nie walcz, bo w domu, z rodzicami nie wygrasz.
Szczególnie odpuść bratu, domyślam się, że może być dokuczliwy, ale musisz znaleźć na niego sposób.
Myślę, że gdybyś spróbował się z nim trochę zaprzyjaźnić, on byłby szczęśliwy, możesz go sobie nieźle ustawić, ale agresją w stosunku do niego nic nie zdziałasz.
Powracając do znęcania się rodziców nad tobą, zgłoś psychologowi szkolnemu, albo skorzystaj z nr. telefonu poleconego przez p. psycholog.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...