Skocz do zawartości
Forum

Zazdrosna o młodsza siostrę mojego chłopaka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Moim problemem jest zazdrość o młodszą siostrę mojego chłopaka.
Sytuacja jest taka iż zdaje sobie sprawę ze zazdrość może być irracjonalna. Jesteśmy razem już prawie 5 lat a od 2 lat mieszkamy razem, zazdrość pojawia się gdy słyszę ze mój Kamil rozmawia z nią na skypie gdy ja musze sama leżeć w łóżku on ma 25 lat ja 22 a jego siostra 19. Najgorsze są momenty gdy musimy jechać na święta itp. Bo on wtedy chce jak najszybciej zostawić mnie u moich rodziców. a sam jedzie do domu rodzinnego Mimo iż moja rodzina ciągle o niego pyta. Na początku znajomości chciałam się z nią za przyjaźnić i myślałam że się udało a później chciała skłócić mnie z partnerem na całe szczęście za reagowałam w porę i nie udało jej się ponad to ona jest dość trudna Osoba niczym się nie interesuje nie pracuje mimo iż zakończyła edukację i żyje od imprezy do imprezy. Oczekując od mojego partnera ciągłych podarunków. Jest to dość irytujące gdyż jesteśmy studentami i dopiero zaczynamy stawiać samodzielne kroki za czym tez idzie fakt iż nie przelewa nam się gdyż wynajmujemy mieszkanie i nikt się nie dokłada do naszego życia (Na koniec miesiąca bywa ciężko). Zastanawiam się jak Uporać się z tą sytuacją. Sama też mam rodzeństwo acz kolwiek byłam jedynaczka do 8 roku życia wiec być może moje więzi nie są tak rozbudowane jak w tym przypadku.
Proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam
blackrozze

Odnośnik do komentarza

Myślę, że trochę przesadzasz. Być może siostra tęskni za bratem, może jest też trochę o Ciebie zazdrosna, ale na razie nie stanowi większego zagrożenia, chociaż nie świadczy o niej dobrze, że próbowała mieszać między Wami.
Ważne jest to jak się z chłopakiem dogadujecie, jaki on ma stosunek do Ciebie.
Tematu siostry w ogóle bym nie poruszała, po co psuć atmosferę.
To że ona nie pracuje, że oczekuje od brata prezentów, to wybacz, ale nie Twoja sprawa.
Nie jesteście małżeństwem, a Wasz wspólny budżet, jak się domyślam, dotyczy opłat za stancję i bieżące utrzymanie.
Ani Ty nie masz obowiązku dokładać się do jego potrzeb, ani on do Twoich.
Mieszkacie razem, widzicie się często, więc nie dziw się, że on tęskni za rodziną i chce spędzać z nimi święta.
Gdy on już dojrzeje do założenia rodziny z pewnością będzie potrafił/musiał pogodzić się z tym, że trzeba będzie dzielić świąteczny czas na dwie rodziny.
Jeśli chodzi o jego wieczorne rozmowy z siostrą, zamiast robić mu wyrzuty, poczytaj w tym czasie książkę, zajmij się sobą.
Chyba nie rozmawiają godzinami, możesz ewentualnie delikatnie zwrócić mu uwagę, gdy rozmowa trwa bardzo długo, a następnym razem, odwrócić się i zasnąć.
Myślę, że gdy on tak raz, czy dwa przegada i straci okazję na wieczorne igraszki, to w końcu pójdzie po rozum do głowy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...