Skocz do zawartości
Forum

Czy to aby na pewno nerwica?


Gość sirena9494

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sirena9494

Witam. Mam 20 lat i tydzień temu zdiagnozowano u mnie nerwicę. Z tym, że nie potrafię tego przyjąć do wiadomości, że wszystkie moje dolegliwości to nerwy. Ciągle boję się, że to jakiś rak...
Zaczęło mi się od tego, że któregoś dnia przy śniadaniu nie mogłam nic przełknąć, przy przełykaniu czułam kujący ból, zdarzyło się to raz. Później miałam straszną suchość podniebienia, pieczenie. Pojawiła się również na około tydzień gula w gardle. Gula zniknęła i nie wraca, ale od tamtej pory strasznie męczy mnie gardło. Raz uczucie puchnięcia, innym razem duszności, uczucie przeszkody w przełyku. Do tego bardzo pocą mi się dłonie i stopy, pobolewa dół kręgosłupa. Czasem mam też suchy kaszel napadowo oraz zazwyczaj rano zalega mi flegma w gardle. Zdarzyło mi się również drętwienie twarzy. Drętwieją mi również ręce, barki i czasem nogi. Przed atakami paniki uwydatniają mi się żyłki na rękach i dłoniach.
Te wszystkie objawy nie występują cały czas, tylko wydaje mi się, że napadowo.
Byłam 2 razy w szpitalu, z badań miałam robioną morfologię, mocz oraz ekg. Wszystkie wyniki wyszły bardzo dobrze. Lekarz rodzinny widzi jedynie zaczerwienione gardło.
To co mnie obecnie najbardziej martwi to to że pojawiło mi się zaczerwienione zgrubienie na podniebieniu, nie boli, ale wyczuwam to językiem. W szpitalu powiedzieli, że to afta, zastanawiam się czy afta nie powinna boleć? Mnie nie boli. Bardzo się boję, ciągle siedzi mi w głowie, że to jakiś rak... Czy w wynikach wyszłyby jakieś nieprawidłowości czy muszę zrobić konkretne badania czy jednak to wszystko nerwica?
Dodam, że palę papierosy mniej niż pół paczki dziennie od roku. Czy to może mieć związek?
W rodzinie nikt nie chorował na raka, nie wiem skąd mi się to wzięło.

Odnośnik do komentarza
Gość sirena9494

Dziękuję za odpowiedź, po prostu bardzo mnie martwi to "coś" co wyskoczyło mi na podniebieniu oraz to pieczenie w gardle i na podniebieniu... Czy takie pieczenie też jest nerwicowe? Wizytę u lekarza rodzinnego z tą gulką mam dopiero na poniedziałek, do tej pory zwariuję z moimi myślami...

W zeszłą środę byłam na pierwszej wizycie i psychologa, mam leki przepisane na 2 tygodnie tj pramolan i xanax. Po tym czasie mam umówioną wizytę kolejną i decyzję co dalej...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...