Skocz do zawartości
Forum

Strach przed zażywaniem leków psychotropowych. Fobia szkolna


Gość xxxyz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam 17 lat i aktualnie uczęszczam do 1 klasy technikum. Podejrzewana jest u mnie fobia szkolna i depresja. Nie chodzę do szkoły już prawie miesiąc. Nie mam żadnych problemów w szkole, wychowawca oraz nauczyciele wiedzą w czym problem więc nie ma problemów z jakimiś groźbami o wyrzucenie ze szkoły czy coś. Jednak strasznie się boję, że mogę z tego nie wyjść lub, że jak dostane jakieś leki to może mi po nich być gorzej. Słyszałam, że wiele osób po lekach psychotropowych popełnia samobójstwo lub później ma problemy z odstawienie, ich. Jeśli ktoś coś wie na ten temat bardzo bym prosiła o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Dobrze dobrane leki mają pomagać, a nie szkodzić. Chyba, że ktoś je świadomie przedawkuje, wówczas rzeczywiście można nawet umrzeć. Jeśli jednak stosujemy się do zaleceń lekarza, nie powinno nic złego się stać, tak samo w sytuacji odstawiania leków. Podejrzewam, że w Twojej sytuacji farmakoterapia może być tylko metodą doraźną, np. na początku leczenia. Możliwe, że potem lekarz zrezygnuje z leków, by pozostawić jedynie leczenie terapeutyczne, które powinno stanowić rdzeń całego procesu leczniczego. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...