Skocz do zawartości
Forum

Czy mam syndrom DDA?


Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego, że nie jestem z żadnej rozbitej rodziny, mieszkam z rodzicami, oboje pracują...ale odkąd pamiętam, już za czasów, gdy byłam małą dziewczynką, mój tata często wracał z pracy pijany, ja jako małe dziecko czułam lęk, gdy widziałam go w takim stanie, byłam bardzo nerwowym dzieckiem. Dziś mam prawie 21 lat, sytuacja z moim ojcem nie uległa zmianie, mój tata praktycznie codziennie wypija po 2 piwa, czasem więcej, wybiera najczęściej te mocniejsze - 10%, czasem kupuje sobie wódkę i wypija ją po kryjomu, zdarza mu się upijać, często dochodzi potem do awantur, najczęściej pomiędzy nim a moją mamą, wiele razy nasłuchałam się również przykrych słów i na swój temat. Był etap, że nie pił parę miesięcy, aż do momentu, gdy nie nadarzyła się jakaś okazja... i potem nagle wszystko wróciło do pierwotnego stanu. Mój ojciec w gruncie rzeczy nie jest złym człowiekiem, ale gdy wypije staje się nie do poznania i wstyd się przyznać, ale w takich momentach po prostu czuję do niego okropny wstręt i nienawiść. Boli mnie to, że nigdy nie potrafi przyznać się do błędu, przeprosić za to co zrobił, jakby nie było problemu. Moja mama zawsze usprawiedliwia ojca, gdy mówię, że jak dla mnie on ma problem z alkoholem, ona uparcie twierdzi, że nie i żebym nie przesadzała. Ja z biegiem lat jakoś coraz gorzej sobie z tym radzę, staram się tym nie przejmować, ale gdy czasem widzę, go w takim stanie zwyczajnie tracę nerwy. Wydaję mi się, że to wszystko przekłada się na moją samoocenę, nie radzę sobie z krytyką, czuję, wtedy że jestem nic nie warta, że do niczego się nie nadaję, nigdy nie potrafiłam się zaakceptować, stąd też przebyta w przeszłości anoreksja i kompulsywne objadanie, jeśli chodzi o moje relację z płcią przeciwną również nie są najlepsze, zawsze ciągnęło mnie do chłopaków po przejściach, w tej chwili jestem z chłopakiem, który chyba również ma problem z alkoholem, jestem typem samotnika, izoluje się od ludzi, w tej chwili poza szkołą praktycznie nigdzie nie wychodzę...czy mogę mieć syndrom DDA?

Odnośnik do komentarza

MisQa123, nie da się postawić diagnozy przez Internet i stwierdzić, czy masz syndrom DDA. Możliwe, że masz. Jestem jednak zdania, że etykieta diagnostyczna nie jest wcale tutaj najważniejsza. Ważne jest to, co Ty czujesz, co myślisz o sobie, jak układają Ci się relacje z innymi ludźmi, jak radzisz sobie z życiem. Jeśli czujesz się subiektywnie źle, czujesz, że coś "nie gra", warto skonsultować się ze specjalistą - osobiście. Wirtualnie można jedynie "gdybać". Pozdrawiam i zachęcam do konsultacji u psychologa!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...