Skocz do zawartości
Forum

wpływ wypadku na psychikę


Rekomendowane odpowiedzi

3 tyg temu miałam wypadek. Na początku nic mi nie było, jednak po kilku dniach zaczęła mnie boleć głowa, od lekarza dostalam skierowanie do szpitala. W szpitalu zrobili prześwietlenie czaszki i kręgosłupa szyjnego, z których wyszła jedynie kyfoza.neurolog kazał zrobić prześ czynnościowe z którego wyszła niestabilność, ustawienie lordotyczne i załamanie osi długiej kregosłupa.Czekam na wizyte u ortopedy.Ciągle boli mnie głowa i mam zawroty. Czy myslicie, że taki wypadek i takie urazy mogą wpływać na naszą psychikę? Ciągle się denerwuje, w nocy nie mogę spać, mam biegunkę, trzesę się, jestem nadpobudliwa. Jeszcze co chwile ktos ze znajomych straszy, że mogę mieć tętniaka, guza itp. Nerwowo tego nie wytrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Gość cytrynowa babeczka

Dziwię sie ze po wypadku lekarze nie zrobili Ci tomografu lub rezonansu jesli zgłaszałaś bóle i zawroty głowy...
Myśle ze dla pewności powinni to sprawdzić.Uraz głowy to nie ból palca.Upominaj się o te badania do skutku.

Wypadek jest zawsze traumą.Jedni sobie radzą sami drudzy muszą skorzystać z terapii u psychologa.Myślę że czym wcześniej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza

Czemu piszesz o urazach? Ja odniosłam wrażenie, że masz dość typowe zmiany w kręgosłupie, nie związane z wypadkiem.
Tak, psychika ma ogromne znaczenie. Nie śpisz, denerwujesz się, zbyt przejmujesz się wypadkiem, co może powodować zwiększone bóle głowy.
Czy wypadek ma wpływ na bóle głowy? Tego, nie wiem. Lecz się dalej, szukaj przyczyny, jednak pamiętaj, że takim zdenerwowaniem, tylko pogarszasz swój stan.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...