Skocz do zawartości
Forum

Urojenia, omamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem zaczął się około 2 tygodnie temu i dotyczy on mojego partnera. Zaczął słyszeć głosy i jest to o tyle wstydliwe, że słyszy jak ja się masturbuję (dyszenie, skrzypienie łóżka, jęki). Dzieje się tak tylko wtedy, kiedy nie przebywa ze mną w jednym pomieszczeniu. Doszło do tego, że zaczął nagrywać to na dyktafon, podglądać mnie, kamerować telefonem tylko po to, żeby udowodnić swoją rację. Oczywiście na tych nagraniach nic nie ma. Gdy mu o tym mówię to popada w jeszcze większą obsesję. Gdy udaję mi sie go przekonać to uznaję, że widzi jak się poruszam pod kołdra, jak dyszę, wymyślił nawet, że mam w sobie urządzenie, które robi to za mnie i on je słyszy. Jeśli ignoruje jego zachowanie to nie radzi sobie sam ze sobą, doszło do płaczu i paniki. Jego obsesja dotyczy tylko mojej osoby, w większości dnia przebywam w pracy i wtedy ma spokój. Wchodzę do domu - zaczyna się. Próbowałam namówić go na lekarza, ale twierdzi, że to ja mam problem, a on nie jest "psycholem". Przez to wszystko obydwoje śpimy po 3 h dziennie, rozwala to nasze życie. Do tej pory był normalnym człowiekiem, stało się to nagle. Co się z nim dzieje? Czy to choroba psychiczna, nerwica, może przemęczenie? Co robić?

Odnośnik do komentarza

joanna2015, przez Internet nie da się stwierdzić, co dolega Twojemu partnerowi. Jego zachowanie jest jednak niepokojące i może wskazywać na objawy psychotyczne - urojenia, omamy. Konieczna jest konsultacja z lekarzem psychiatrą, tym bardziej, że zachowanie partnera destabilizuje Państwa codzienne życie. Zachęcam do skorzystania z pomocy specjalisty. Mam nadzieję, że uda się nakłonić partnera na konsultację. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Czy ataki paniki, które się zdarzały (szczękościsk, ograniczona świadomość, zawroty głowy, problemy z mowa) mają w tej sytuacji znaczenie? Zdarzały się podczas "ataków" przepukliny, na którą partner choruje, niedługo operacja. Jak postępować z nim, gdy ma urojenia? Czy wyprowadzać z błędu, przytakiwać dla spokoju? Czy da się w jakiś sposób zagłuszyć to? Melisa nie działa, może cos w stylu Neospasmina?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...