Skocz do zawartości
Forum

Dobry psycholog Warszawa


Gość jadwiga9u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Boję się o moją córkę. Zawsze była taka aktywna, wesoła, pełna życia. Ciągle chodziła na dodatkowe zajęcia i spotykała się ze znajomymi. Angażowała się w życie szkolne. A od niedawna wszystko sie zmieniło. Ciągle tylko siedzi w swoim pokoju i zauważyłam, że często płacze. Na początku myślałam, że ma jakieś problemy miłosne jak to u nastolatków, ale to chyba jest poważniejszy problem. Córka nie chce ze mna rozmawiać a cała sytuacja trwa już zbyt długo. Boję się, że dzieje się coś złego. Chcę jej pomóc. Myślicie, że może mieć depresję?

Mieszkam w Warszawie i chciałabym zabrać córkę do psychologa. Obawiam się, że sama sobie z tym nie poradzę. Ale nie wiem, gdzie można tu znaleźc najlepszego psychologa. Czy lepiej iść prywatnie czy nie? Ile kosztuje taka wizyta?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Rzeczywiście powinnaś pójść z córką do psychologa. Nawet jeśli sprawa nie jest zbyt poważna, lepiej dmuchać na zimne. Wizyta może różnie kosztować od 80 do 150 zł. Możesz też skorzystać z darmowej porady, czyli zapisać się do placówki, która ma podpisany kontrakt z narodowym funduszem zdrowia. Na pewno nie możesz zostawić teraz córki samej, twoje dziecko cię potrzebuje. Staraj się dużo z nią rozmawiać, ale nie naciskaj na nią. Może sama ci powie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Dobrze, że pomyślałaś o psychologu dla Twojej córki. Lepiej dmuchać na zimne. Wybierz się na wizytę prywatną, gdyż w przeciwnym razie czeka Cię czekanie w kolejce, długa rejestracja i inne papierkowe sprawy. Zajmij się swoją córką czym prędzej. Rozmawiaj z nią jak najwięcej. Osobiście polecam Przychodnię Zdrowia Psychicznego, których jest mnóstwo w Warszawie.

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Polecam gabinet psychologiczno – terapeutyczny Rodzice i Dzieci mieszczący się przy ulicy Siennej w Warszawie. Pracuje tam bardzo kompetentny zespół psychologów, specjalistów psychiatrów oraz pedagogów. Zajmują się kompleksowo problemami dzieci w każdym wieku a także udzielają cennych wskazówek jak postępować z problemami dzieci rodzicom. O dokładny cennik dopytasz na miejscu.

Odnośnik do komentarza

Ja miałam bardzo podobne problemy z córką i wiem, że nie warto czekać. Poszłam do psychologa dla młodzieży, którego poleciła mi koleżanka. Psycholog nazywa się Barbara Ronowicz i pracuje w Poradni Psychologicznej Drogowskazy na ul. Kopernika. Jesteśmy bardzo zadowoleni, psycholożka szybko złapała kontakt z córką i córka bardzo chętnie do niej chodzi. Cena jak na Warszawę jest według mnie całkiem przystępna, bo terapia kosztuje 80 zł (raz w tygodniu - 50 minut). Wcześniej jednak musiałam sama przyjść na półtoragodzinną konsultację (za 100 zł), potem 2 takie konsultacje przeszła córka i dopiero potem wspólnie porozmawialiśmy czy córka zacznie terapię i jak to będzie wyglądało. Jedyne, czego dziś żałuję, to że nie zgłosiłam się wcześniej, bo problemy z córką trwały ponad rok i sama przestałam sobie z tym wszystkim radzić. teraz jest już dużo lepiej, po kilku miesiącach widzę efekty terapii.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie zmiana w zachowaniu córki jest niepokojąca. Możliwe, że stało się coś co wywołało tą zmianę. Córka może krępować się powiedzieć Ci o tym, może się wstydzić lub bać. Psycholog musi z nią porozmawiać i zaobserwować co może być tego źródłem. Podaję Ci listę placówek poradni zdrowia psychicznego w Warszawie, do której możesz się zgłosić i zapisac córkę do psychologa. Powodzenia!

Warszawa:

Bemowo
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 20, 01-381 Warszawa ul. Powstańców Śląskich 17
022-666-17-73/ 022-666-17-72

Białołęka
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna 21,
03-042 Warszawa ul. Marywilska 44
022-814-10-61/ 022-814-10-61/62

Bielany
Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna nr 10,
01-808 Warszawa ul. Grębałowska 14
022-835-03-48

Mokotów
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 7,
02-524 Warszawa ul. L. Narbutta 65/71
022-849-99-98/ 022-849-98-03

Ochota
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna 9,
02-323 Warszawa ul. Radomska 13/21
022-822-28-87/ 022-822-07-51

Praga Południe
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 16,
03-984 Warszawa ul. Kordeckiego 54
022-610 21 32

Praga Północ
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 5,
03-759 Warszawa ul. Otwocka 3
022-619-01-94

Śródmieście
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1,
00-052 Warszawa ul. Świętokrzyska 18a
022-826-99-86

Śródmieście
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 11,
00-635 Warszawa ul. Polna 40
022-825-74-52

Targówek
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 13,
03-358 Warszawa ul. Odrowąża 75
022-811-05-22/ 022 811 26 46

Ursus
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 15,
02-495 Warszawa
022-662-68-50
ul. Dzieci Warszawy 42

Ursynów
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 19,
02-793 Warszawa ul. W. Małcużyńskiego 5
022-648-68-37

Ursynów
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 18,
02-783 Warszawa ul. Związku Walki Młodych 22
022-643-78-08

Wawer
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 17,
04-858 Warszawa ul. Patriotów 217
022-615-73-29

Żoliborz
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3,
01-554 Warszawa ul. Wojska Polskiego 36
022-839-48-67

Ochota
Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna "Uniwersytet dla Rodziców" 02-026 Warszawa ul. Raszyńska 8/10
0-22 822 71 68/ 0-22 822 24 46

Odnośnik do komentarza

Witam,

Potrzebuję na teraz dobrego psychologa (nie seksuologa). Któremu nie obcy jest temat transseksualistów. Bardzo proszę o jakieś adresy, nazwiska numery. Tylko w Warszawie, albo w jej obrębie. Czekam. Bardzo proszę. Szczególnie piszę tu do Państwa Lekarzy odwiedzających nasze forum. Jeśli znacie Państwo swoich kolegów/koleżanki, bądź sami jesteście dobrzy w tej tematyce i będziecie w stanie mi pomóc- CZEKAM. Naprawdę potrzebuję pomocy, bo nie mogę dłużej już tak żyć !

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Ja niestety nie znam, bo nie jestem z Warszawy, ale jeśli mogę Ci coś doradzić, to postąpiłabym tak: Wejdź na stronę rankingu lekarzy:
http://www.rankinglekarzy.pl/znajdz_lekarza
wpisz sobie psycholog z Warszawy. Wybierz 5-7 z najlepszymi opiniami i zadzwon do nich, zapytaj czy mają doświadczenie jeśli chozi o temat transeksualizmu. Porozmawiaj z nimi minutke przez telefon zapytaj czy mają już jakieś metody itd. Wychwycisz który w jaki sposób rozmawia i który będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy. Tak naprawdę szukaj psychologa nie tylko tego który zajmuje się tą specjalnością, ale takiego, który potrafi rozmawiać i potrafi nauczyć samoakceptacji, który może być nie tylko psychologiem ale także posłuży dobrą radą jak przyjaciel.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Tarja
Ja niestety nie znam, bo nie jestem z Warszawy, ale jeśli mogę Ci coś doradzić, to postąpiłabym tak: Wejdź na stronę rankingu lekarzy:
http://www.rankinglekarzy.pl/znajdz_lekarza
wpisz sobie psycholog z Warszawy. Wybierz 5-7 z najlepszymi opiniami i zadzwon do nich, zapytaj czy mają doświadczenie jeśli chozi o temat transeksualizmu. Porozmawiaj z nimi minutke przez telefon zapytaj czy mają już jakieś metody itd. Wychwycisz który w jaki sposób rozmawia i który będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy. Tak naprawdę szukaj psychologa nie tylko tego który zajmuje się tą specjalnością, ale takiego, który potrafi rozmawiać i potrafi nauczyć samoakceptacji, który może być nie tylko psychologiem ale także posłuży dobrą radą jak przyjaciel.

Nie polecam tego rankingu. Mysle, ze poniektórzy sobie nabijaja opinie. Znam paru terapeutów (osobiscie) , którzy maja sporo dobrych opinii, a nie poleciłabym wrogowi (bo uzalezniaja, szkoda gadac). Ja moge polecić Lambdę, Stowarzyszenie Stacja. Myśle, że oni mogą ciebie nakierować.

Odnośnik do komentarza
Gość natala000

Moim zdaniem warto sprawdzać opinię na portalu typu znanylekarz . Nie odnoszę wrażenia, aby opinie były przekłamane, wręcz przeciwnie. Wiadomo, że są tam wypowiedzi pozytywne, ale równie dobrze można trafić na sporo negatywów.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o problemy z młodymi ludźmi, bardzo polecam Centrum Terapii Dialog w Warszawie. Mają bardzo doświadczony zespół psychologów i psychiatrów, także tych, zajmujących się zaburzeniami u ludzi w młodym wieku. W przeszłości korzystałam, dlatego wiem, że warto.

Odnośnik do komentarza

Pracuje w srodowisku korporacyjnym więc temat psychologów nie jest mi obcy. To co już przetestowałem na sobie to fajna i z doskonałą kadrą specjalistow Klinika obok moich biurowców na ul. Postępu.
Ja leczylem sie u Pani Anety kumpel u inego specjalisty Magdy. Polecam bo z czterech miejsc do których wczesniej trafilem to jest rewelacja widac ze pacjent jest tam wazny.

Odnośnik do komentarza
Gość basia 312

Ja ostatnio byłam z córką u psychologa Jacka Stankiewicza na ursusie. Facet bardzo konkretny i szybko zdiagnozował problem i dał wskazówki. Mała chodzi na zajęcia raz w tygodniu i są super efekty. Ten gabinet jest za factory. Centrum terapii Psycho-logo.

Odnośnik do komentarza
Gość werelenia

Ja natomiast chodziłam na terapię z córką do pani Marty Bogusławskiej Michniak, która aktualnie pracuje w gabinecie psychologicznym pani Kielczyk przy ulicy Gocławskiej.
Wspaniała specjalistka, od razu złapała z córką dobry kontakt.
Musieliśmy skorzystać z wizyty ponieważ córka jest bardzo zamkniętym w sobie dzieckiem i nie mogła zaadaptować się do warunków szkolnych.

Odnośnik do komentarza

Ja miałam bardzo duże problemy w wychowaniu mojej młodszej córci. Niestety ale totalnie nie słuchała sie ani mnie ani męża. Czasami cudowne dziecko a czasami mały złośnik, który swego czasu podporządkował sobie całą rodzinę.
W Warszawie chodziliśmy na porady do pani Marty Bogusławskiej Michniak, która aktualnie przyjmuje na ulicy Gocławskiej ( gdyby ktoś był zainteresowany to dam numer telefonu: 606 259 138 ). Dzięki niej nauczyliśmy się z mężem pewnych sposobów na to jak wystrzegać się wybuchów złości u dziecka

Odnośnik do komentarza

Mi jakiś czas temu pomogła pani Monika Rudy, która aktualnie przyjmuje w pracowni psychorozwoju pani Izabely Kielczyk na Gocławskiej.
Również miałem pewne problemy ze swoją tożsamością. Wizyty bardzo mi pomogły. Zostałem potraktowany profesjonalnie, z dużą dozą zrozumienia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...