Skocz do zawartości
Forum

Dziwne objawy


Gość eliza8w8e

Rekomendowane odpowiedzi

Gość eliza8w8e

Czy Wy tez tak macie?
Zauwazylam ze od dluzszego czasu(mam 20lat) podczas stresu czy zalamania odczuwam fizyczny bol w klatce piersiowej, dziwne uczucie w nogach oraz brzuchu , podobne do tzw "motylkow " tylko bardziej intensywne i bolesne. Do tego wrażenie jakbym zaraz miała zwymiotować.
Czy to znak ze na coś choruję? Czy to tylko objawy somatyczne, kwestia psychiki? Jezeli tak to jak sobie z tym poradzic ?

Odnośnik do komentarza

Skoro to się pojawia u Ciebie przy stresie czy załamaniu, to najprawdopodobniej kwestia psychiki. Myślę że znalazło by się sporo osób które w takich sytuacjach reaguje podobnie, choć może ich odczucia nie są tak silne. Może jesteś wrażliwą osobą, i za bardzo się czasem przejmujesz różnymi rzeczami. Spróbuj się zrelaksować, popracować nad dystansem do przynajmniej części rzeczy które Cię stresują. Pomocna może być odprężająca muzyka, medytacja, treningi relaksacyjne, a także aktywność fizyczna.

Odnośnik do komentarza

Gdy odczuwasz stres, natychmiast stosuj autosugestię - jestem spokojna, opanowana, zrelaksowana - i powtarzaj to w kółko. To zagłuszy myśli o przyczynie stresu i pomoże ci się opanować.
Stres może doprowadzić do chorób, na razie organizm cię ostrzega, że najwyższy czas zacząć walczyć o spokój, o równowagę emocjonalną.

Odnośnik do komentarza

eliza8w8e, objawy, jakie opisałaś, to somatyczne (cielesne) objawy stresu. Kiedy czymś mocno się przejmujesz, denerwujesz, przeżywasz, wówczas następuje wzmożona produkcja hormonów stresu - katecholamin, w tym m.in. kortyzolu, który wpływa na funkcje organizmu, stąd np. mdłości czy ból w klatce piersiowej. Powinnaś popracować nad radzeniem sobie ze stresem. Każdy z nas reaguje na inne metody, Ty musisz zbadać, co Ciebie odpręża najskuteczniej - joga, muzyka relaksacyjna, sport, ćwiczenia fizyczne, ćwiczenia oddechowe, rozmowa z kimś bliskim i zaufanym czy jeszcze coś innego. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...