Skocz do zawartości
Forum

Jak to jest z tym dda?


Gość czyjestemdda

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czyjestemdda

Chciałam spytać, na jakiej podstawie okresla się syndrom dda? Wychowywana byłam przez dziadków, dziadek przez całe moje dzieciństwo naduzywał alkoholu, robił awantury, był agresywny. Mój ojciec także był alkoholikiem, jednak nie wychowywał mnie, ale widywałam się z nim- zawsze pijanym, zmarł, gdy byłam nastolatką.Kiedys jedna ze znajomych powiedziała mi, że zauważyła, że ja większośc objawów syndromu dda i żebym zgłosiła się do psychologa, bo inaczej moje problemy się nie skończa same. Czy fakt, że byłam przez prawie 18 lat w domu, w którym był alkohol i przemoc mogły to spowodować u mnie?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem na jakiej podstawie Twoja znajoma postawiła diagnozę, o jakiej mówisz. Być może problem choroby alkoholowej był z jakiegoś powodu bliski i stąd ta opinia. Twoja sytuacja rodzinna nie mogła nie pozostawić śladu. W każdym razie, jeśli chciałabyś zgłębić temat to rzeczywiście warto sięgnąć po lekturę o DDA ( jest tego naprawdę sporo), a może także odszukać najbliższą poradnię uzależnień i zasięgnąć fachowej porady.

Odnośnik do komentarza

czyjestemdda, jeżeli podejrzewasz u siebie DDA, powinnaś skonsultować się ze specjalistą - psychologiem, najlepiej w najbliższej poradni zdrowia psychicznego. Tam zostaniesz rzetelnie zdiagnozowana. Jeśli w domu był obecny problem alkoholowy plus przemoc, to syndrom DDA jest prawdopodobny. Odsyłam też na stronę, na której jest lista cech DDA - test służy do samobadania. Musisz określić, z jakimi stwierdzeniami się identyfikujesz: http://www.psychologia.net.pl/testy.php?test=dda. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość czyjestemdda

Zrobiłam sobie test, który był na tej stronie, wykazało to, że mam wiele cech charakterystycznych dla DDA. Moja rodzina nie tylko borykała się z problemem alkoholowym. Mieszkała z nami również moja matka- chora psychicznie, która znęcała się nade mną psychicznie i fizycznie przez 11 lat. Później podjęła leczenie, wyprowadziła się, więc pozostał tylko problem alkoholu i przemocy ze strony dziadka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...