Skocz do zawartości
Forum

CHAD a prawo jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 31 lat. Nie potrafiłem sobie trochę poradzić w życiu ze swoimi problemami. W latach 2006-2012 4x wpadałem w depresję, chciałem popełnić samobójstwo.
Były one spowodowane min. nieradzeniem sobie na studiach (z perspektywy czasu żałuję, że ich nie przerwałem), trudnościami w relacjach z innymi ludźmi,
niepowodzeniami w relacjach z dziewczynami, niełatwymi relacjami mamy i taty. Nigdy nie nadużywałem alkoholu i narkotyków.
Na szczęście za każdym razem zabrakło mi odwagi. Kończyło się na izolacji od otoczenia na okres ok 2-3 miesięcy. Stwierdzono u mnie CHAD.
Po trzech pierwszych depresjach przerywałem samowolnie leczenie. Wydawało mi się, że sobie poradzę.
Po 3 epizodzie zrobiłem prawo jazdy C+E, następnie znowu się podłamałem i zostałem skierowany do szpitala psychiatrycznego.
Po dojściu do siebie postanowiłem porządnie wziąć się za siebie.
Postanowiłem podjąć pracę w zawodzie kierowcy, na co pani doktor zezwoliła mi warunkowo. Bez żadnych problemów przepracowałem 20 miesięcy.
Między czasie dostałem skierowanie na badania do WOMP i odebrano mi C+E.
Miałem badania w WOMP w Rzeszowie i 28-01-2014 pozostawiono mi PJ B B+B T.Wyznaczono mi termin następnego
badania za pół roku tj 28-07-2014. Nie spodziewałem się, że do tego dnia będzie ważne moje PJ.
Tego dnia wyznaczono mi konsultację psychiatryczną na dzień 24-09-2014. Po 2 latach tj. pod koniec września 2014, jeszcze przed konsultacją psychiatryczną
pani doktor odstawiła mi leki, były one odstawiane stopniowo przez ponad pół roku.
Pozostawiono mi ponownie ww kategorie i wyznaczono kolejny termin badania za pół roku.
Ostatecznie PJ odzyskałem ponownie po ok 3 miesiącach. Przez ten czas byłem bez PJ.
Po ostatniej decyzji WOMP odwołałem się i odebrano mi wszystkie kategorie PJ i wyznaczono termin badania na 01-04-2015.
Rozumiem, że taka procedura jest prawnie uregulowana. Jak Państwo się domyśla brak PJ jest bardzo uciążliwy nawet do podjęcia pracy w innym zawodzie
w kraju lub za granicą ze względu na konieczność mobilności. Brak dobrej pracy utrudnia mi odbudowę związku, moja ukochana ma pod opieką 3 dzieci.
Oczywiste dla mnie jest, bym mógł zostać głową 5-osobowej rodziny, że oprócz miłości muszę być wstanie zapewnić utrzymanie.
Obecnie mimo niełatwej sytuacji nie załamuję się. Postanowiłem rozwiązywać swoje problemy a nie uciekać przed nimi.
Myślę, że jestem wstanie ułożyć sobie jakoś życie. Z mediów i osobiście dowiedziałem się, że ludzie podnosili się z jeszcze większych upadków
(alkohol, narkomania, choroby, problemy osobiste).

Pytanie 1.
Czy jest możliwe aby w takich przypadkach wydano ważność PJ na okres
troszeczkę dłuższy, tak aby od wyznaczonego terminu badań (w moim przypadku było to 2x pół roku) aby mieć ciągłość PJ?
W moim przypadku wystarczyłoby mi, aby PJ było ważne 9 miesięcy.

Pytanie 2.
Czy mam jakąś szansę w nieco dalszej przyszłości (powiedzmy za 5 lat?) na możliwość ubiegania się o PJ C+E?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...