Skocz do zawartości
Forum

Co bylo pierwsze-depresja czy trudnosci w zwiazku?


Gość Blednekolodepresji

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Blednekolodepresji

Jestem w dosc duzym dolku od dluzszego juz czasu. Wiem ze to depresja. Moj partner doprowadza mnie w tym do szalu. Wydaje mi sie ze przestalam go kochac czasami. Drazni mnie wszystko-to jak chodzi jak mowi jak sie smieje jego interakcje z dziecmi i innymi ludzmi. Nie mam ochoty spedzac z nim wieczorow bo tylko sie klocimy. Kiedys bylo wspaniale. Na dzien dzisiejszy nie sypiamy ze soba od ponad roku,przytulamy sie i czasem calujemy ale to wszystko. Czasem patrze na niego i mysle ze wciaz moglabym czuc sie przy nim tak jak kiedys,a czasami wyc mi sie chce-najmniejsze nieporozumienie nasuwa mi najczarniejsze mysli,za zle umyty garnek mam ochote zabrac dzieci i odejsc. Jak mam przerwac to bledne kolo? Mam silna depresje tylko czy jest ona spowodowana tym ze nie uklada mi sie w zwiazku czy nie uklada mi sie w zwiazku bo mam depresje? Dod ze zyje pod ciagla presja problemow z bylym mezem-jestem po rozwodzie,ktorego czesto zaluje z powodu problemow ktore za soba pociagnal.

Odnośnik do komentarza

Blednekolodepresji, przez Internet trudno określić, co jest dokładnie źródłem Twoich problemów i czy rzeczywiście jest to depresja - bo jak rozumiem sama sobie ją zdiagnozowałaś, nie będąc u lekarza psychiatry, czy tak? Często jest tak, że w okresach obniżonego nastroju krytyczniej patrzymy na siebie, na innych, na świat w ogóle. Nie chce nam się żyć, wszystko nas irytuje, wyprowadza z równowagi. Niewykluczone zatem, że depresja tylko uwypukliła problemy w Twoim związku, unaoczniła je, wyostrzyła. Podejrzewam, że największy wpływ na kiepskie samopoczucie miał rozwód i związane z nim liczne stresy. Nie przepracowałaś tego i teraz odbija się to rykoszetem na aktualnym związku z partnerem. Radziłabym skonsultować się z dobrym lekarzem psychiatrą, który postawi rzetelne rozpoznanie i zaproponuje odpowiednie leczenie (leki i/lub psychoterapię). Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...