Skocz do zawartości
Forum

Lęk przed bliskością


Rekomendowane odpowiedzi

Od prawie miesięcy spotykam się z chłopakiem, którego poznałam na wakacjach. Z racji dużej odległości nie widujemy się tak często To i tak mój dotychczasowy rekord bo wcześniej to zwykle po kilku randkach zaczęło mnie od faceta odrzucać i stwierdziłam, że to nie ma żadnego sensu (wręcz miałam ochotę uciekać). Tutaj jest inaczej. D jest cudownym facetem z charakteru to wręcz mój ideał i czuję się jakbym znała go od lat. Poza tym lubię jego bliskość ( przytulanie, pocałunki, pieszczoty) choć nie ma tego wielkiego wow. Wiem, że zależy mi na tej znajomości i chcę ją kontynuować jednak martwi mnie jedna rzecz. Gdy D zaczyna mi głęboko w oczy i tak milczymy to na początku mi się to podoba, ale po pewnym czasie czuję się dziwnie. Na pewno większości z Was wyda się to głupie ale jak dla mnie to jest zbyt intymna bliskość i nie potrafię się wczuć Myślę sobie kurcze powinnam czuć się wtedy super szczęśliwa a tak nie jest. Mam wręcz wrażenie, że robi się za poważnie i pierwsza odwracam wzrok. W takich momentach czuję się wobec niego nie fair :/. Jak wcześniej wspomniałam do tej pory nie udało mi się stworzyć żadnej dłuższej relacji. Nigdy też żaden facet nie zafascynował mnie tak żebym go pragnęła i na jego widok "świat wirował". Patrząc na koleżanki które często są kimś zauroczone, lub zakochane ciężko mi zrozumieć czemu u mnie to takie trudne. Czy ktoś ma podobnie?

Odnośnik do komentarza
Gość Pangolin2

Kaśka !

nie przejmuj się - hahaha - ja mam tak całe życie !

a tak na poważnie to z tego co piszesz nie masz zbyt wielkiego doświadczenia w kontaktach z facetami i dla Ciebie dzieje się wszystko troszku za szybko .....

jak facet jest mądry to będzie cierpliwy i zaczeka .... może mu o tym powiedz, że niektóre jego zachowania są dla Ciebie krępujące

wydaje mi się też, że w obecności tego faceta dobrze się czujesz i dobrze się bawisz ale wcale nie jesteś jeszcze pewna swoich uczuć do niego

Odnośnik do komentarza
Gość szaryjeleń

może za dużo się naczytałaś kiedyś książek dla nastolatek, zrobiły ci pranie mózgu i teraz oczekujesz nie wiadomo czego. efekt wow to tylko w książkach/na filmach. życie to nie bajka. ten lęk Ci minie jak się przyzwyczaisz, bo w końcu nie widujemy się tak często

Odnośnik do komentarza

kasia5266, jeżeli pewne zachowania ze strony partnera Ci nie odpowiadają, np. intensywne wpatrywanie się w Twoje oczy, to najprościej chyba mu o tym powiedzieć i porozmawiać z nim na temat tej bliskości - co Ci w niej nie odpowiada, jak się czujesz, jakie emocje Ci wówczas towarzyszą... Wierzę, że znajdziecie razem wspólne rozwiązanie i że dla Was obojga czas spędzany razem będzie satysfakcjonujący pod każdym względem. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...