Skocz do zawartości
Forum

Lęki przy samotności


Gość manotek

Rekomendowane odpowiedzi

mam 24 lata jakiś czas temu wyprowadziłem się od rodziców i mieszkam sam. Wyprowadziłem się z domu ze względu na rodziców matki nienawidzę ze względu na to że pije a ojca za to że mi dokuczał i dokucza. Po wyprowadzce myślałem że mój problem się skończył ale nie będąc sam w domu czuję coś dziwnego przeraża mnie siedzenie w domu samemu, na początku żeby nie siedzieć w domu sam chodziłem i błąkałem się po mieście jak było ciepło jeździłem na rowerze do bólu i dochodziły tego dni bezsenności. Ostatnim czasie coraz częściej odwiedzam swój dom rodzinny ze względu na to że mieszka w nim moja siostra i mój brat. Mam lęki i nie śpię gdy czuje w domu pustkę żadnego głosu itp, przeraża mnie myśl o tym że będę w domu sam, mógłbym to po części zmienić ale jestem osobą skrytą mało komunikatywną wolę unikać ludzi wychodzenie ze znajomymi przestało mnie już cieszyć nie wiem co robić i dodam że pracuje i ostatnio w pracy siedzę do bólu bo mam taką możliwość na wolnym dniu także przychodzę do pracy tylko dlatego że przeraża mnie myśl że będę w domu sam a w pracy przynajmniej widzę ludzi i chciałbym też odpocząć od pracy ale przeraża mnie myśl bycia w samemu w domu

Odnośnik do komentarza

To tylko Twoja imaginacja i lęki. Miałeś ciężko w domu, poniewierano tam Tobą i wmawiano, że jesteś nic niewart.
Wyprowadziłeś się z domu i to było dobre posunięcie, teraz musisz wyrzucić z głowy myślenie, że jesteś niefajny.
Jesteś wartościowym człowiekiem i tak sobie mów i przede wszystkim wierz w to.
Zapraszaj rodzeństwo do siebie. Nie mogą czasem nocować u Ciebie?

Rozdzierający jak tygrysa pazur
antylopy plecy
jest smutek człowieczy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...