Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie autyzmu


Gość keeeejt

Rekomendowane odpowiedzi

jak byłam dzieckiem to podejrzewano u mnie autyzm.sama tego juz nie pamietam,jedynie to co opowiadała mi rodzina.
wykazywałam objawy typowe dla autystycznego dziecka,chodziłam do psychologa ale nie dalo sie mnie w zaden sposob "otworzyc".nie bawiałam sie w ogole z innymi dziecmi,nie ozywalam sie bardzo czesto,teraz sobie zdaje sprawe ze mialam jakas blokade,mimo ze chcialam sie odezwac,poprosic o cos to nie moglam.czesto nie reagowalam jak ktos cos do mnie mowil,robilam innym na zlosc no rozlewajac specjalnie atrament.nie potrafilam rozmwiac z innymi dziecmi,nawet sie do nich odezwac.
w kazdym razie nie stwierdzono u mnie autyzmu bo rodzice nie mieli sily isc ze mna do psychiatry.
pozniej z tego co pamietam bylo ok.zawsze mialam problem do przbywania w grupie np klasie,bylam bardzo niesmiala ale zawsze jakies tam kolezanki mialam.
teraz zastanawiam sie czy nadal mam autyzm?i czy kiedykolwiek go mialam?
mam bardzo wiele cech dla niego charakteystycznych.nadal mam ta "blokade" czasami,kiedy poznaje nowych ludzi to moge byc albo towarzyska itd,albo wogole sie nie odzywac.nie wiem od czego to zalezy.
no ale jesli chodzi o szczegolne zainteresowania,fotograficzna pamiec,brak potrzeby bycia z innymi ludzmi-tego kompletnie usiebie nie widze.
podejrzewam jeszcze u siebie borderline,zgadza sie prawie wszystko wlacznie z emocjonalnoscia,agresja,krotkimi intensywnymi zwiazkami itd.
ale borderline bierze sie z wychowania,nie jest to wrodzone zaburzenie,a jako dziecko juz normalna nie bylam wiec sama juz nie wiem.
moim problemem jest rowniez calkowity brak empatii,poczucia winy.
mimo wszystko potrafie nawiazywac normalne relacje,mam kilku przyjaciol z ktorymi przyjaznie sie juz pare lat a chyba z autyzmem to by bylo niemozliwe?

Odnośnik do komentarza

Niestety, drogą wirtualną nie jest możliwe postawienie diagnozy. Twoje objawy są niespecyficzne i tak naprawdę wszystkie choroby, o których wspomniałaś (zaburzenia ze spektrum autyzmu, borderline lub inne zaburzenia osobowości) można brać pod uwagę. Konieczna jest wizyta u lekarza psychiatry, który przeprowadzi diagnozę różnicową i ewentualnie zaproponuje odpowiednie leczenie, jeśli te okaże się być konieczne. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...