Skocz do zawartości
Forum

Terapia DDA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie , no tak jak pewnie wiekszość domyśliła się po tytule tematu jestem właśnie dorosłym Dzieckiem Alkocholików. W moim domu od zawsze był alkohol , jest do dnia dzisiejszego . Nie było przemocy fizycznej - bardziej ta psychiczna ale nie swiadoma - tak mi sie wydaje przynajmniej. Ja "uciekłam" z domu mając 18 lat , poznałam faceta ,zakochalam sie no i bardzo szybko przeprowadziłam się do niego po 2 latach okazało się że utknełam w tym samym problemie który miałam w domu - teraz już wiem ze to było wszystko co znałam , i dlatego ciagneło mnie do takiego a nie innego człowieka - ciągnie na dal,,, Ale to taka krótka historia mojego zycia w bardzo duzym skrocie. Obecnie jestem w Uk i pracuje na farmie dopiero tu gdy odeszłam od tego wszystkiego zaczełam sie zastanawiac nad tym całym syfem i zdecydowałam na to że pojdę na taka terapie dla DDA - ja juz dawno wybaczylam rodzicą , jemu też ale wiem ze musze coś zrobić by po prostu oderwać się raz na zawsze od takich wzorców jakie miałam - myślicię że taka terapia pomorze? Skończył ktoś z Was taką terapię ?

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie, pomoże. Koniecznie idź, zmień te wzorce na pozytywne. Tylko pamiętaj, że potrzebna też jest własna praca nad sobą, potrzebne jest twoje zaangażowanie.
Ale to już chyba sama wiesz, bo zaczęłaś od wybaczania.
To był pierwszy, ogromny krok, w kierunku lepszego jutra.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za powodzenie.

Odnośnik do komentarza

I właśnie , chodzi mi o To bym nie musiała później stweirdzać że napatrzałam się w życiu na alkohol i to co on robi z człowiekiem a i tak brnełam w to samo.
Koleżanko a ty byłaś na jakiś terapiach ?
Może opowiedz jak to było u Ciebie jak sie potoczyło to wszystko czy byłaś świadoma że ciągnie Cię do tego co w domu miałaś czy całkowicię nie ?

Odnośnik do komentarza

Też wychowałam się w dysfunkcyjnej rodzinie. Mój ojciec nadużywał alkoholu i potrafił nam zgotować najgorsze piekło. Zdecydowałam się na studia pedagogiczne, na których zgłębiałam wiedzę miedzy innymi z tego zakresu (DDA). Pisałam pracę magisterską na temat samooceny DDA. Mam mnóstwo materiałów na temat terapii i wyjścia ze współuzależnienia. Prawda jest taka, że DDA zawsze podświadomie będzie szukać osoby z problemem uzależnienia (od alkoholu, bądź narkotyków). Jeśli chcesz możemy porozmawiać o tym na priv, mogę też podesłać Ci na @ materiały związane z tą tematyką, w tym moją pracę magisterską.

Odnośnik do komentarza
Gość Patrycja

@erfa Najlepiej iść po pomoc do specjalisty. Sama także jestem dorosłym dzieckiem alkoholika i w swoim życiu widziała i przeżyłam wiele, byłam deprecjonowana, tata po pijaku był agresywny i wyzywał się na mnie i mamie, a do tego żyliśmy w tzw. biedzie. Teraz jako osoba dorosła pracuję nad sobą na terapii, powoli odzyskuję pewność siebie, jest mi coraz lepiej, więc polecam iść po pomoc. Ja leczę się w SYSTEM MED w Morawicy https://www.systemmed.pl/dda/, jak jesteś z okolicy, to naprawdę polecam się tu zgłosić i pomóc samej sobie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...