Skocz do zawartości
Forum

Czy same leki bez terapii pomagą w depresji?


Gość Alaia

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam różne opinie, niektórym udało się wyjść z tego stanu dzięki lekom innym pomogła sama terapia..

Wydaje mi się,że mam depresje, wszystkie objawy do mnie pasują, jestem smutna przygnębieniona,Nic mnie nie cieszy zero pasji , zero zainteresować totalna ignorancja.Funkcjonuje w zwolnionym rytmie, mam zaburzenia koncentracji i obniżoną samoocenę. Widze wszystko wyłącznie w czarnych barwach.Jestem drażliwa, mam mysli samobójcze, nie umiem integrować sie z ludźmi,nie potrzebuje towarzystwa boje sie ośmieszenia, mam zaburzenia lękowe...nerwice

Sa dni kiedy czuje sie w miare dobrze,ale to szybko mija...

Chciałabym same leki bez wizyt, i tak nie jestem w stanie rozmawiać z lekarzem, bo bede sie stresowac i każda wizyta to bedzie dla mnie katorga,nie lubie się użalać nad sobą to do mnie nie pasuje, bede czuła sie źle i wiem ze sie nie otworze, chce same leki,czy jak porozmawiam z lekarzem i opowiem mu o swoich objawach przepisze mi leki ?

Byłam juz u psychologa i terapeuty, zrezygnowałam po dwóc wizytach bo się męczyłam, teksty typu ''ogarnij sie,weź sie w garść'' nie motywuja mnie w żaden sposób tylko jeszcze bardziej dobijają.

Czy depresja może być przyczyna zaburzen osobowosci, inadmernej niesmiałoći? czy to fobia społeczna? czy depresje moze tez wywoływać te stany zaburzeń psychiki ?

Odnośnik do komentarza

Samymi lekami nie da rady. One mają za zadanie tylko np. Pobudzać większą produkcję hormonu, którego poziom jest zaniżony. Dobrze pomaga, żeby zacząć coś robić, ale jak się leki odstawi to może wszystko wrócić. Warto więc pracować nad sobą w tym czasie i wykorzystywać moment większej pewności siebie itd, które powodują leki.
I radziłbym znaleźć dobrego terapeute, czy psychiatre. Jeśli masz problem z mówieniem - zapisz wszystko co ci jest na kartce i z niej czytaj, albo daj lekarzowi. Ja tak zrobiłam. I nie bój się, że to bedzie zalenie się, pomysl, że to tylko przedstawienie problemu. Inaczej ci lekarz nic nie zapisze, bo noe będzie wiedział na co

Odnośnik do komentarza

I możesz też dodatkowo dbać o siebie w domu. Jak już będziesz dokladnie wiedziała co ci, to np zgłębiać temat, czytać fora. Tylko wszystko bierz z dystansem i pamiętaj, że warto aby ktos na poczatku tobą kierował. Np. Dobry terapeuta. Z autopsji wiem, że autodiagnoza i autoterapia może wyrządzić czasem wiecej krzywdy.

Odnośnik do komentarza
Gość gorzki deszcz

jest taki telefon zaufania zaczyna się na 89, Anonimowy Przyjaciel
89 19288 lub 89 527 00 00
znalazłam : )
Tam są życzliwi ludzie, wolontariusze także. Najlepiej to mieć z kim porozmawiać, chyba, że masz sytuację , gdzie rozmowa nie pomaga.
Ja miałam internetowego przyjaciela, ktoś pisał ze mną długie miesiące i to mi pomogło. Tylko teraz ja nie bardzo mam czas pomóc i wysłuchać. Nadal nie mam pracy i po prostu nie czuję się na siłach kogoś wesprzeć. Przepraszam :(

Odnośnik do komentarza

Alaia, metody leczenia depresji zależą od wielu czynników, np. od rodzaju depresji (czy biologiczna, czy reaktywna), długości trwania i głębokości objawów, stopnia nasilenia choroby, możliwości uzyskania wsparcia od innych. Zazwyczaj poleca się stosowanie leków i psychoterapii łącznie. Leki (antydepresanty) zazwyczaj zmniejszają lub eliminują nieprzyjemne objawy depresyjne, np. poprawiają nastrój, sprawiają, że człowiek staje się bardziej aktywny, zaczyna działać. Leki jednak nie są w stanie wyeliminować przyczyny choroby, dlatego po odstawieniu leków objawy mogą po jakimś czasie wrócić. Leczenie przyczynowe zapewnia jedynie psychoterapia i praca nad sobą. Odsyłam do lekarza psychiatry, który postawi rzetelną diagnozę i zaproponuje odpowiednie leczenie (leki i/lub psychoterapię). Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...