Skocz do zawartości
Forum

Psychoterapia


Gość innaanna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość innaanna

Witam, ostatnio wiele sie u mnie dzieje. Wiele złego. Jestem na granicy wytrzymałości, potrzebuję z kimś porozmawiać, lecz nie wiem gdzie mam się zgłosić. Chciałam się nieco dowiedzieć o psychoterapiach, albo wizycie u psychiatry. Czy taka pomoc jest odpłatna? Czy potrzebuję skierowania? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witaj innaanna!

Do psychologa potrzeba skierowania od lekarza rodzinnego, do psychiatry - nie potrzeba. Jeżeli korzystasz z pomocy psychiatrycznej/psychologicznej w ramach ubezpieczenia NFZ, wówczas nic nie płacisz, ale zazwyczaj trzeba czekać na wizytę (czasami nawet kilka miesięcy). Idąc prywatnie, masz komfort, że korzystasz z pomocy "od zaraz", ale niestety to wiąże się z kosztami. W zależności od tytułu specjalisty, jego doświadczenia zawodowego, jak i miejsca, w którym przyjmuje, ceny wynoszą 100 zł w górę. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

A to już zależy od natury problemu. Zwykle nie trzeba angażować psychiatry. Do psychologa owszem, można iść na nfz, ale z doświadczenia wiem, że ciężko jest trafić na kogoś, kto się naprawdę przykłada do pracy, nie wspominając oczywiście o terminach, które potrafią być odległe.
Jeśli mieszkasz w Warszawie, to mogę ci polecić dobrych specjalistów, szczególnie panią Melissę Hernandez Jaczewską. Pracuje ona w Pracowni Psychorozwoju przy ul. Gocławskiej, tu jest do nich strona internetowa: psychoterapia-kielczyk.pl. Ja tam chodziłam na terapię, więc jest to sprawdzone miejsce.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...