Skocz do zawartości
Forum

Rzucanie palenia


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zalezy od silnej woli. Ja osobiscie radze miec papierosy zeby byla swiadomosc, ze sa wtedy latwiej rzucic palenie, polecam tez picie wody mineralnej niegazowanej malymi lykami z takiej butelki z" dziobkiem" i oczywiscie pozytywne myslenie, ze sie uda. Zajac czyms rece i odwracac mysli jesli najdzie chec siegniecia po papierosa ;).
zycze powwodzenia i wytrwalosci...nie moge sie przylaczyc do rzucania palenia, bo nie pale i sa z tego same kozysci lepiej sie czuje nie smmierdze jak popielnica w domu w samochodzie nie ma smrodu, wiecej kasy na zachcianki moje i pasje i perlowy bialy usmiech :D

Odnośnik do komentarza

Mogę się przyłączyć...choć, moment - ja nie palę ! : D

A te wszystkie gumy, tabletki z nikotyną...to jakiś wymysł?
Pytam, bo się nie znam, a ciekawe czy komuś się udało rzucić fajki, dzięki tym drażetkom.
A elektroniczny papieros? Jeśli nie potrafisz rzucić od razu, to wpierw spróbuj tego cudu...ponoć tak nie szkodzi, tam jakaś para jest, czy cuś ; )

Rozdzierający jak tygrysa pazur
antylopy plecy
jest smutek człowieczy.

Odnośnik do komentarza
Gość tygrysek36

Witaj :D ja tez zucam. Polecam ksiazke Easy Way. Palilam jak smok ,15lat wszedzie fajki, jak nie mialam papierosow to w nocy potrafilam isc do sklepu. Gadalam pale bo lubie itd.Kawa bez papierosa? nie w moim stylu. Ja bez papierosow? nie...! Rano wstawalam ledwo oczy otwieralam ale papieros byl. Dwa tyg. temu powiedzialam dosc. Czytalam ksiazke z nastawieniem ze i tak nie pomoze ale mysle co tam, sprobuje. No i powiem ze dziala . Sa tam wskazowki ktore Ci ulatwia aby zucic palenie bez nerwow. Sprobuj moze i Tobie ulatwi.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Uzależnienie od nikotyny jest bardzo ciężkim tematem.
Główne powody to bagatelizowanie problemu, odkładania, zmniejszanie powagi sytuacji (" to tylko fajki wszyscy palą a żyją"). Po pierwsze jest to substancja działająca na stężenie dopaminy i już ten fakt powinien martwić. Skuteczność krótkiej poznawczo-behawioralnej terapii w ogóle jest bez sensu, to jak kokainistę zaprosić na wykład jak to brać.
Obecnie jest moim zdaniem bardzo skuteczne rozwiązanie.
Plastry, gumy z nikotyną są bez sensu. Osoba uzależniona nie potrzebuje stałego stężenia nikotyny tylko przyzwyczajona jest do skokowego jej wzrostu w chwili palenia. Taki efekt daje doładnie e-papieros. Pracowałem w tym, a to była jedna z metod przekonania klienta, że pali glicerol + naturalny smak i nikotynę. Wszystko w parze, H2O, nie jest szkodliwe. Na początku mogą boleć płuca i oskrzela, to wynik tego, że cząsteczki pary są większe niż dym, i płuca się przyzwyczają w 2-3 dni. I np od mocnych clearomizerów i liquidów 24mg powoli jechać w dół tak aby nie występowały większe niedogodności. Znam wiele osób, które palą 0mg nikotyny, bo lubią "pykać" :P, ale nikotyny nie ma. Mimo, że sama w sobie nie jest bardzo toksyczna.
Ja paliłem 10-15 niebieskich malboro, potem elektronik, na początku dziwnie, potem to się robi nawet ciekawe. 2 lata i palę 6mg 50/50 0mg = 3mg :) Palę ze 2 razy dziennie albo zapominam, że to mam. POLECAM.

Po za tym testowałem preparaty, z gwarancją, klasą i za kupę kasy. Np Zyban (bupropion), 0 efektu.
Te tańsze ziołowe to już w ogóle pic na wodę.
Nikotyna w areozolu do nosa? niech w czopkach jeszcze dadzą...

Odnośnik do komentarza

Super!! A ja od dawna truję rodzicom aby przestali palić, ale bez efektu. Jedynie kupili e-fajki, ale to jeszcze nie to. I zawsze przy podejmowaniu tematu:
mama: "a tata...",
tata: "a mama...", czyli jedno nie zacznie, jeśli drugie nie.

borowik, rzucasz z jakimiś wspomagaczami typu tabletki z nikotyną? zastanawia mnie ich skuteczność :P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...