Skocz do zawartości
Forum

Zanik potrzeb


Gość ejued

Rekomendowane odpowiedzi

Moja kuzynka stala sie dziwna.Niegdys wrazliwa ale energiczna, glodna wiedzy, ciekawa swiata,ludzi ,towarzyska,przyjacielska teraz jest przeciwienstwem. Moze to wina dojrzewania ?
Zupelnie zmienily jej się poglądy, co więcej nie odczuwa zadnych potrzeb.Nie ma potrzeby przebywania wśród ludzi, seksu, posiadania potomstwa.Jedzenie też ogranicza do minimum-ale nie dlatego,ze sie odchudza tylko "nie ma ochoty" . Jak mozna wsuwac jedno jablko dziennie, czasami jakas kanapke czy jogurta i zyc tak od okolo pol roku ???? Zerwala kontakty z wiekszoscia znajomych, stala sie chlodna, jakas zamyslona. Nie dba o wygląd. Nie ma już zasad ktorym niegdys holdowala. Upokarza ludzi otwarcie bez skrępowania.Uważa, ze wykształcenie nie jest jej potrzebne, bo zarobić zawsze mozna na życie. Wydaje mi się w kontakcie jakby była z innego świata. Inni tez to widzą.Błędne oczy, zamyslona. Juz myslalam ze moze jest w jakiejs sekcie czy cos..ale raczej nie ma takiej opcji, nie jest jeszcze pełnoletnia, po szkole wraca do domu i ciagle ktos z nia jest...

Odnośnik do komentarza

Nie mowi o tym czy ma jakies problemy - niby nie,nie wyglada jakby sie czyms martwila.. po prostu ma taki pusty, zimny wzrok, stala się DZIWNA.. Matka ciagnela ja na rózne badania ale wszystko w normie.Czasami mam wrażenie że w jej ciało wstąpił inny duch. Juz nie jest spontaniczna i usmiechnieta, nie wiem co sie moglo stac tak nagle??

Odnośnik do komentarza

A w szkole wszystko ok? Moze w szkole ma jakies prolemy z rowiesnikami? Moze ktos jej dokucza? Moze ktos jej cos powiedzial co ja zabolalo? Ciezko jest cos napisac tylko mozemy gdybac co jest powodem. Moze wsrod najblizszych jest osoba przed, ktora by sie otworzyla, moze ktoras z przyjaciolek cos wie...

Odnośnik do komentarza

Dziekuje znicz za odpowiedz,niestety nikt nic nie wie, w szkole ma grupkę z która sie trzyma, ogolnie jest popularna i lubiana.wyniki w nauce takie same, nie wagaruje, twierdzi ze po prostu poglądy sie zmieniają....ok,ale żeby aż tak i to w tak krótkim czasie??

Odnośnik do komentarza

Powodów nagłej zmiany zachowania może być wiele i rzeczywiście możemy tylko gdybać, mając tak niewiele informacji i nie mogąc ich zweryfikować w bezpośrednim kontakcie z Twoją kuzynką. Może to depresja, może to kryzys tożsamości w wieku dojrzewania, może to jakieś ukryte problemy w szkole, o których nikt nic nie wiem, może to wpływ jakiejś grupy rówieśniczej albo jednej osoby, która jej imponuje, może to wpływ jakichś substancji psychoaktywnych, które zażywa (a o które teraz stosunkowo łatwo, nawet w szkołach, niestety)? Opcji jest wiele, ale nie wiadomo, czy trafne. Konieczna jest rozmowa z dziewczyną. Może trzeba ją zachęcić do wizyty u szkolnego psychologa? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...