Skocz do zawartości
Forum

Demencja matki


Gość czr

Rekomendowane odpowiedzi

Moja babcia ma 91 lat , demencję ma zaledwie od ok 5ciu . Przeszła wylew,na szczęście nie był zbyt groźny,nie doszło do paraliżu,ale wpłynęło na układ nerwowy,a co za tym idzie zaczęła mieć zwidy,widziała ludzi,często dzieci,a jeśli chodzi o kradzieże,to najczęściej dostawało się mi,ubzdurała sobie,że non stop wyciągałam jej z portfela pieniądze.W końcu moja mama nie wytrzymała tych obelg,zabrała jej portfel i wszystko wpłaciła na babcine konto w banku,jak wcześniej przychodziła emerytura do domu,tak teraz również idzie na konto.Babcia się uspokoiła.
Nie napisałaś w jakim wieku jest Twoja mama,może jeśli to możliwe, ubezwłasnowolnicie mamę,staniecie się jej pełnoprawnymi opiekunami,na to jednak trzeba badań psychiatrycznych,a pieniądze również niech idą na konto bankowe.
Ciotka koleżanki również miała podobne zagrywki, zabierali ją do lekarza-specjalisty na zastrzyk,który na długo ją uspokajał. Ciotka zmarła , nie wiadomo co zrobiła ze swoimi dokumentami,nic rodzina nie mogła znaleźć,nawet dowodu osobistego ciotki. Osoba cierpiąca na demencję ma skłonność do chowania swoich ,jak i cudzych rzeczy na tyle skutecznie,że rodzina ma problem ze znalezieniem czegokolwiek ...

Odnośnik do komentarza

Przypomniało mi się,że kiedyś czytałam reportaż o osobach,które opiekują się dziadkami,rodzicami,wujostwem cierpiącym na demencję. To co przeżywają opiekunowie , to prawdziwy horror.Chorzy na demencję nie mają świadomości,jak krzywdzą swoim opiekunów.Wśród tych drugich w następstwie,często występują choroby psychiczne,nerwice , depresje, wysokie ciśnienie, zdarzają się też przypadki prób samobójczych.
Więc jeśli tylko macie w sobie jeszcze siły,działajcie,zróbcie coś ze swoją mamą,bo pociągnie Was za sobą w obłęd ...

Odnośnik do komentarza

Też się dziwiłam,że lekarz nic nie przepisuje babci na demencję,okazuje się,że w Polsce tego nie leczą.Wiem,że to jest śmiechu warte,zostawiają domowników z ogromnym ciężarem psychicznym.Niegdyś najbliższa osoba,jaką jest np. MAMA , z dnia na dzień staje się wrogiem.
Wiem,jak to boli,bo to samo przeżywamy z naszą babcią. Oskarżenia o kradzieże,oskarżenia o trucie, budzenie w nocy całego domu,bo ktoś chodzi po jej pokoju,bardzo często widzi obcych ludzi,a jak się jej tłumaczy,że to tylko jej choroba,to się denerwuje i obraża.Szkoda słów,trzeba uzbroić się w cierpliwość,czasem korzystać z pomocy psychologa. Tylko tyle mogę polecić,co sami stosujemy ...

Odnośnik do komentarza

No my też się z tym zmagaliśmy i niestety.... babcia dostała leki dopiero jak była w szpitalu bo dostała udaru. Tam dopeiro zdiagnozowali demencję, dostała leki, ale szczerze to opórcz ,,uspokojenia" polegającego na usypianiu nic nie dały...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...