Skocz do zawartości
Forum

Uzależnianie się od partnerów


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem osobą uzależniającą się od partnerów. Zdałam sobie z tego sprawę jakieś pół roku temu. Walczę z tym, pracuję nad sobą i jestem z siebie dumna. Ale czasem opanowuje mnie straszny strach, że zostanę sama - chcę mieć partnera tylko dla siebie, robię mu wielką scenę zazdrości o nic. Wiele razy udało mi się nad sobą zapanować, ale czasami nie daję rady. Doszłam na własną rękę z czego to może wynikać z dzieciństwa. Obiecałam sobie, że nigdy nie będę sprawdzała partnera, nie będę o nim obsesyjnie myśleć, oglądać zdjęć i nie będę go kontrolować, zaufam. Byłam u psychologa, ale on nie uznał mojego problemu i nie pomógł mi.
Moje pytanie: warto poszukać lepszego psychologa. grupę DDD? Mieszkam w Warszawie, jak ktoś ma jakieś dobre grupy/psychologów do polecenia to proszę pisać.
I drugie pytanie: jak sobie radzić z wybuchami zazdrości? Jak nadchodzi taka sytuacja to co robić? Jak walczyć z tym uzależnieniem?

Odnośnik do komentarza

Skoro podejrzewasz u siebie DDD to jak najbardziej grupy wsparcia mogą Ci pomóc.
Jeśli chodzi zaś o radzenie sobie z napadami zazdrości to wydaje mi się że wtedy najlepiej zająć się czymś co odwróci Twoją uwagę od powodu napadu. Zacznij sprzątać, idź na siłownię lub basen, tak by nie mysleć i nie analizować. może to pomoże zapanować nad tym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...