Skocz do zawartości
Forum

Czy to osobowość unikająca?


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem samotnikiem.Każde spotkanie przeżywam przez dwa dni.Na mój autobus szkolny czekam na podwórku,bo paraliżuje mnie myśl o ludziach na przystanku,w wyniku czego często się spóźniam na lekcje. idąc ulicą nie mogę przestać wymyślać odpowiedzi na obrażające zaczepki, które sama wymyślam,wydaję mi się,że kazdy o mnie rozmawia. Gdy przyjeżdża do mnie rodzina uciekam na dlugie spacery. Krępuje się w towarzystwie dziadków.
Moja nadopiekuńcza mama nie pozwala mi(mam 16 lat)jeździć samej do oddalonej o 5 km miejscowości, wymusza na mnie płaczem zmianę zdania. myślę że ma depresje.Często powtarza że gdzieś odjedzie i już do nas nie wróci.
Czy to sprawia,że boję się ludzi?Mam taki charakter czy to już choroba?

Odnośnik do komentarza

Witaj bajkomat ;)

Sądzę, z tego co napisałaś, że to jaka jesteś wynika ze wspomnianej nadopiekuńczości Matki. No i oczywiście tak jak u wszystkich z całego dzieciństwa. Prawdopodobnie jesteś pod tzw. "kloszem" . Osobowość unikająca? I tak i nie - bo jak sama piszesz chcesz jechać sama do jakiejś niezbyt odległej miejscowości, czyli jest w Tobie dążenie do samodzielności. Z drugiej strony czekając na autobus nie pojawiasz się na przystanku.

Nie jestem fachowcem - tu powinien się wypowiedzieć nasz ekspert, nasza Pani Kamila - ale wydaje mi się że zarówno Ty jak i Twoja Mama potrzebujecie pomocy fachowca. Porozmawiaj z Mamą na ten temat , dobrze?

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...