Skocz do zawartości
Forum

Efekty uboczne Imovane


Gość Goscja

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialabym przestrzec wszystkich przed mozliwoscia wystapienia powaznych skutkow ubocznych podczas zazywania leku Imovane. Tabletki bralam przez 3 miesiace. Mialam klopoty ze snem i postanowilam sie wspomoc. Poczatkowo efekt byl zadziwiajacy. Przespane noce, bez otumanienis rano. Po krotkim czasie przestalam cieszyc sie zyciem, kladlam sie spac o 20 i odcielam sie od zycia towarzyskiego. Juz po miesiacu pojawila sie u mnie depresja, ktora po 3 miesiacach zazywania kompletnie pozbawila mnie sil. Odnosilam wrazenie, ze wszystko to, co mi sie nie uklada, to znak, ze nie powinno mnie tu w ogole byc. Bezpisrednio po zazyciu leku wysylalam ludziom smsy, dzwonilam, nie wszystko pamietam. Calkowicie wylaczala mi fir empatia. Wygarnialam ludziom rzeczy, ktorych nigdy bym nie powiedziala. Mam 32 lata i miesiac temu zaczelam rozdawac ludziom w testamencie swoje rzeczy w razie gdyby mi sie cos stalo, bo przeciez to wszystko musialo dziac sie z jakiejs przyczyny. Przestalam wykazywac sie w pracy, bo nie warto mi bylo zaczynac czegos, czego nie skoncze, bo: nie potrafie i pomylkowo nadal zyje. Po odstawieniu leku, nastroj sie poprawial. Po 4 dniach bez tabletek obudzilam sie szczesliwa z normalna motywacja. Nie moge uwierzyc w to co sie stalo. Od dwoch lat zazywalAm nieregularnie Lorafen, ktory byl lekiem na stres. Okazalo die , ze dwuletnia depresja i klopoty ze snem byly wywolane dzialaniem lekow. To bylo takie kolo zamkniete. Stres ---> Tabletka ---> Poglebiajaca sie depresja. Nigdy wiecej nie wezme czegos takiego. Codziennie walcze, bo przyzwyczailam sie do tego, ze leki mnie odstresowywaly, ale naprawde nie warto.

Odnośnik do komentarza

Niewątpliwie wiele osób przecenia farmakoterapię i wychodzi z założenia, że jeśli weźmie sobie kilka tabletek, to już będzie mega szczęśliwym i problemy znikną. Niestety leki to nie pastylki szczęścia. Często o wiele większe efekty mogłaby przynieść psychoterapia, która nie ma skutków ubocznych dla zdrowia. Łatwiej jednak łyknąć pastylkę, wierząc, że ona coś zmieni niż samemu pracować nad sobą podczas spotkań z terapeutą. Nie twierdzę, że leki są niepotrzebne. Są potrzebne, a czasem wręcz niezbędne, ale wiele osób korzysta z farmakoterapii bez potrzeby, bezrefleksyjnie, narażając się na skutki uboczne leku, które mogą być groźniejsze niż sama choroba, którą mogliby sami przepracować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...