Skocz do zawartości
Forum

Jak powinna wyglądać terapia?


Gość ewelka_xyz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czego oczekuję od swojej terapeutki. Powiedziałam jej na spotkaniu że ja tak właściwie potrzebuje jej żeby się przed kimś wygadać, podzielić swoimi problemami, a chyba nie o to chodzi w terapii. Jestem w niej od lipca. Owszem słucham tego co ona do mnie mówi, ale chyba to wszystko do mnie nie dociera. Ona mówi swoje a ja myslę swoje. Powiedziałam jej ze chyba szkoda jej czasu, kasy nfz, bo to nic nie da, że ja jej bardzo potrzebuję i wogóle boje się jej mówić o tym że to nie ma sensu, ale chce z nia być szczera. Powiedziała mi że skoro jest mi potrzebna w tej chwili tylko po to żeby mieć z kim porozmawiać to żebym sie nie martwiła innymi rzeczami. Czy to jest dobre podejście terapeutki, dodam że ona jest dla mnie ważniejsza od kogokolwiek z moich znajomych, rodziny, na każde spotkanie z nią nie moge się doczekać

Odnośnik do komentarza

A ja myślę, że trafiłaś na dobrą terapeutkę.
Na razie najważniejsze dla ciebie jest to, by móc się wygadać, wyrzucić z siebie problemy. I ona to rozumie.
Ja u siebie zauważyłam, że jak się wygadam, to pewne sprawy robią się prostsze, jaśniejsze. Wygadanie się, samej pomaga mi nadać prawidłową rangę sprawom, które jak tylko mielę w myślach, wydają się ogromne.
Jednak postaraj się skupić na tym, co ona do ciebie mówi.
Człowiek sam nie zauważa błędów w swoim rozumowaniu, takie podpowiedzi osoby z boku, są zwykle cenne.

Odnośnik do komentarza

Posłuchaj !

Uważam, że trafiłaś na bardzo dobrą terapeutkę i przestań wydziwiać. Masz wreszcie kogoś, kto Cię chętnie słucha. Czy zastosujesz się do rad tej Pani, to już Twoja sprawa ale sama możliwość wygadania się i fakt, że ma się dobrego słuchacza jest już bezcenny . Doceń to !

pozdrawiam
Pangolin

Odnośnik do komentarza

ewelka_xyz, oczywiście terapia nie polega na samym "rozmawianiu", " mówieniu o swoich problemach" i nie ogranicza się jedynie do słuchania ze strony terapeuty. Relacja terapeutyczna to także swoiste metody pracy, jak np. psychodrama, odgrywanie ról, pisanie o swoich przeżyciach, ćwiczenia relaksacyjne i wiele innych metod pracy w zależności od problemu klienta/pacjenta. Tak naprawdę jest Pani dość krótko w terapii, dlatego być może nie jest Pani na razie otwarta na nic innego jak "przegadanie" swoich problemów. Otwarcie się na zmiany w życiu to dość długotrwały proces. Najważniejsze, że jest Pani szczera wobec terapeuty i na bieżąco komunikuje swoje myśli, odczucia, emocje. Wierzę, że z czasem charakter relacji terapeutycznej zmieni się, przejdzie na nieco wyższy poziom, czego Pani z całego serca życzę. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jak miło się czyta wasze opinie że trafiłam na dobrą terapeutkę, bo ja cały czas zadaję sobie pytanie czy tak właśnie jest, ale skoro cały czas o niej myślę i zastanawiam się o czym będę mówiła na kolejnym spotkaniu i mam ochotę codziennie do niej pisać to chyba oznacza to że wytworzyła się między nami dobra relacja

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...