Skocz do zawartości
Forum

Brak własnej osobowości


Gość Ollga

Rekomendowane odpowiedzi

Z czego to może wynikać? Cały czas chcę kogoś naśladować, wpasowuję się w grupę w której akurat jestem, przy kimś innym jestem zupełnie inna, czasami jak zostaję sama ze sobą to nie wiem już kim tak naprawdę jestem. To się przekłada też na to że nie wiem co chcę w życiu robić, ciągle zastanawiam sie czy dobre studia wybrałam, ciągle zmieniam zdanie, jestem podatna na opinie innych...dlaczego tak jest? Gdyby ktoś kazał mi się opisać to nie wiem czy miałabym powiedzieć że jestem cicha i spokojna czy szalona i odważna. Chciałabym wreszcie mieć własną osobowość i nie bać się że ludzie mnie nie zaakceptują

Odnośnik do komentarza

Żeby wypracować swoją stałą osobowość, to przedewszystkim musisz przestać :

^ udawać kogoś kim nie jesteś,
^ przejmować się opinią, reakcją innych na Twój temat,

A popracować nad :

^ samooceną,
^ komunikatywnością,
^ asertywnością,
^ piczuciem własnej wartości,
^ komunikatywność,

A przedewszystkim NAD PEWNOŚCIĄ SIEBIE ! - brak Ci pewności siebie, dlatego nie potrafisz się określić i wiecznie podkładasz się pod towarzystwo, byle tylko być akceptowaną.

Zacznij od początku krztałnować swoją osobowość - wypracuj w sobie cechy, które musisz udawać - a wtedy już nie będziesz musiała zakładać maski.

A przedewszystkim pracę nad sobą powinnaś rozpocząć - od rozpisania sobie swoich mocnych i słabych stron. Dzięki temu łatwiej będzie Ci określić się jaka jest, a co powinnaś w sobie zmienić, aby komfortowo czuć się we własnej skórze.

No i nie przywiązuj tyle uwagi do tego, kto jak Cie odbiera - bądź po prostu sobą i ciesz się z życia, bo szkoda, go marnować na zamarrwianie się, jak wypadasz w oczach innych - to Tobie ma być dobrze, Ty masz czuć się komfortowo sama ze sobą.

Więcej luzu, bo to przejmowanie wypali Cie w końcu od środka - życie nie polega na tym, aby podporządkowywać się innym, trzeba twardo stąpać po ziemi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Ollga, bez wątpienia jakąś osobowość masz ;) Na pewno masz konkretny zestaw cech osobowościowych, z tym, że Twoim głównym rysem jest brak pewności siebie i trudności ze zdefiniowaniem własnego "Ja". Prawdopodobnie w okresie dorastania miałaś problemy ze znalezieniem własnej tożsamości, dlatego tak trudno Ci odpowiedzieć na pytanie: "Kim jestem?". Co powinnaś zrobić? Popracować nad własnym poczuciem wartości - na własną rękę albo przy wsparciu psychologa. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość mistery

Za bardzo Ci zależy na tym, żeby otoczenie Cię zaakceptowało, dlatego zakładasz maski, żeby się tylko do nich upodobnić. Problem w tym, że niestety nie potrafisz odróżnić ,,masek" od swojego prawdziwego ja.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...