Skocz do zawartości
Forum

Wewnętrzna blokada i brak zaufania


Wyjątkowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !
Mam 20 lat , moj ojciec zneca sie nade mna psychicznie , nie umiem sobie poradzic z roznymi rzeczami , wmowil mi ze jestem nikim i takie tam . 3 lata temu zaczelam zamykac siew sobie .. nie ufam mezczyznom , boje sie przezyc swoj pierwszy raz , jestem obecnie w zwiazku , moze i bym to zrobila ale strasznie sie boje ze mnie wysmieje ze nie umiem sie kochac cy cos , co powinnam zrobic ? on wie ze jestem dziewica..

Odnośnik do komentarza

Porozmawiać ze swoim partnerem szczerze i otwarcie, poinformować, go o swoich lękach i obawach.

Uporać się z przeszłością, która utrudnia Ci relacje w teraźniejszości, popracować nad zawyżeniem samooceny. . Zamknąć i zostawić daleko za sobą kity które nawciskał Ci ojciec i przede wszystkim, przestać w końcu wierzyć w jego puste słowa.

Odnośnik do komentarza

Wyjątkowa, myślę, że wiele kobiet przeżywa obawy, lęki i wątpliwości przed pierwszym zbliżeniem intymnym, nawet jeśli czuje, że to ten mężczyzna, że z nim chce przeżyć swój pierwszy raz. Nie jesteś jakimś wyjątkiem ;) Myślę jednak, że Marttita89 ma rację odnośnie Twoich demonów z przeszłości. Powinnaś wyrwać się z toksycznego domu, jeśli nadal mieszkasz z ojcem, który znęca się nad Tobą psychicznie i zaniża Ci samoocenę. Sama dostrzegasz konsekwencje jego toksycznego działania - nie wierzysz w siebie, jesteś pełna obaw i rezerwy, nie ufasz ludziom, zamykasz się w sobie. Tak nie musi być! Pomyśl o konsultacji u psychologa i zacznij pracować nad wzmocnieniem poczucia własnej wartości, które jest nadwyrężone. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...