Skocz do zawartości
Forum

Mówienie do siebie i nadawanie nowych nazw na członków rodziny


Tytka864

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje pomocy jak pomuc bratu. On ma dopiero 18 lat,całe życie przed sobą ale... Od jakiś 3-4 miesięcy cos sie z nim dzieje i to nas przeraża . On jest ogółem cicha osoba .nie wiem od czego zacząć moze od tego ze na początku miał takie cos ze siedzi nic sie nie odzywał ruszał ustami, wyglada to tak jak by z kimś rozmawiał ( przy ty to patrzy sie na raz na sufit raz na podłogę ) ma taka jak by szwedaczke wychodzi jak sobie cos tam ubzdura ze musi iść cos gdzieś załatwić to znika na godz. Czasem sie zadarzalo ze on wędrował na piechotę z jednego miasta do drugiego ponad 90 km na piechotę :( teraz mu sie pogarsza bo uraja sobie ze jest on kimś kim nie jest. Dotego każdy u nas w rodzinie ma nazwę zwierzęcia podanego przez nieg.( np brat wilkolak, siostra żaba , druga siostra żmiją ) chodzi czasem mówi ze jak sie siostra skorczy to ja rozdepcze, każe szykować im wieczorowe stroje to zabierze ich na ostateczna kolacje. Ze on to Diana księżna z Londynu , on myli fakty. Nie wie jak sie nazywa . Ze my to nie rodzina i nie rodzeństwo . Ze wszystko mu śmierdzi , i ze każdy go obgaduje. Próbowaliśmy mu przetłumaczyć ze cos mu jest i musi zobatrzyc lekarza .on sam twierdzi ze my chorzy a on ok! Byłyśmy w szpitalu psychiatrycznym to pani doktor powiedziała ze bez jego zgody nie mogą go wziasc na opserwacje zeby sprawdzić co mu jest( mamy nagranie jak on sie zachowuje jak dostaje atak) jedynie stwierdziła zeby go namawiać ale to nie wychodzi do niego mozna mowić i nic zero reakcji.siostra poszła na policję bo w pewnym momecie sie go wystraszyła zaczął on biegać drzeć sie ze zabije te żmije ze zgniecie ze mu śmierdzi i takie tam! No ale jak już była na policji i prosiła o pomoc zeby oni chociaż pomogli co tu zrobic w takiej sytuacji to policjant Ja wyśmiał i powiedział ze to są jakieś jaja!!! My nie wiemy co robic , gdzie iść z kim sie spotkac i poradzić ! Nie wiemy nawet co mu jest ! Niech ktos nam pomoże proszę :(

Odnośnik do komentarza

Tytka864, najprawdopodobniej Twój brat cierpi na jakąś psychozę, możliwe, że to schizofrenia, ale diagnozę postawi lekarz podczas wizyty, na którą już na szczęście jesteście umówieni. W przypadku ataku psychozy najlepiej dzwońcie na pogotowie. Wówczas brat zostanie odwieziony do szpitala psychiatrycznego, w którym zostanie postawiona diagnoza i wdrożone leczenie. Jeśli to jakaś psychoza, pewnie dostanie neuroleptyki. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...