Skocz do zawartości
Forum

Dreszcze i gęsia skórka podczas słuchania muzyki


Gość Marttita89

Rekomendowane odpowiedzi

Mianowicie chodzi mi o naukowe wytłumaczenie powstawania dreszczy, oraz gęsiej skórki podczas słuchania muzyki, jakie procesy zachodzą w mózgu podczas, owego zjawiska - że organizm reaguje w takowy sposób?

Odczucia podczas słuchania muzy, można przyrównać podczas tego zjawiska, do słuchania muzyki będąc pod wpływem mdma - wtedy występuje również takie zjawisko.

Zatem od czego jest to zależne ?

Odnośnik do komentarza

Gęsia skórka, a fachowo piloerekcja albo reakcja pilomotoryczna jest uruchamiana u ludzi, reszty ssaków, ale też u ptaków, głównie w odpowiedzi na zimno bądź strach. Odruch ten polega na nastroszeniu włosów, futra bądź piór. Dzięki temu powietrze dostaje się pomiędzy włosy i polepsza izolację termiczną, chroniąc ciało przed utratą ciepła. Nastroszenie również optycznie powiększa osobnika, więc w sytuacji zagrożenia sprawia, że zwierzę wygląda groźniej. U człowieka, z racji prawie całkowitego zaniku owłosienia, reakcja ta staje się tylko niepotrzebnym, dziwiącym nas odruchem. Jest to odruch wywołany przez układ nerwowy (współczulny), do którego dochodzi najczęściej pod wpływem stresu, strachu czy zimna. U ludzi piloerekcja związana jest bardziej z reakcjami emocjonalnymi, ale naukowcom nadal trudno wyjaśnić do końca to zjawisko.

Odnośnik do komentarza

Marttita89
A poza tym jestem szczęśliwą mężatką :) pangolin

Hehehehe !

Po pierwsze to gratuluję Ci gorąco, że jesteś mężatką i to w dodatku szczęśliwą :)
Po drugie chciałem wyrazić podziw dla Twojego nowego awatara .
Po trzecie napisałem przecież, że niestety jestem dla Ciebie za stary - jak spojrzysz w nasze profile to mam cztery razy więcej lat od Ciebie .
A po czwarte - no - ładna jesteś !

buziaki

Pangolin

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...