Skocz do zawartości
Forum

Szukanie pretekstu do zerwania i rozpadu związku


Gość misiczek112

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam poważny problem, mianowicie co poznam dziewczynę i jest wszystko ok, gdy zaczynamy zbliżać się na tyle żeby móc związek jeszcze pogłębić i już jestem bliski oświadczenia się, szukam pretekstu, nie żebym zdradzał, żeby to się rozpadło i niestety udaje mi się to:(, dostrzegam swój problem, i próbuje to zmienić, ale chciałem byście coś doradzili z waszego punktu widzenia. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Może po prostu podświadomie boisz się, że to Ty w przyszłości kiedy wpełni zaangażujesz się, zostaniesz odrzucony/zraniony przez swoją partnerkę - i włącza się u Cb automatyzm w którym, to Ty ranisz parnterke, w swoim mniemaniu chroniąc się przed zranieniem z jej strony.

Jeśli potrzebujesz dogłębnej analizy Twojego zachowania -to wybierz się do specjalisty.

Odnośnik do komentarza

misiczek112, powodów Twojego zachowania może być wiele. Niektóre już zostały wymienione, np. lęk przed ślubem, przed zaangażowaniem się, przed koniecznością bycia z jedną kobietą w stałym związku, lęk przed zranieniem, przez co paradoksalnie odwracasz sytuację i sam rzucasz, odchodzisz, oddalasz się od partnerki, by partnerka nie miała szansy Cię zranić, rzucić, odejść od Ciebie. By trafnie zinterpretować źródła Twoich problemów, należałoby też przyjrzeć się Twojej historii, Twojemu dzieciństwu, relacjom z rodzicami, jaki związek tworzyli Twoi rodzice, jak do tej pory wyglądały Twoje relacje z kobietami itd. Zachęcam do konsultacji u psychologa. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

zranila Cię kiedyś dziewczyna? zdradziła? byc moze tak jak pisze ci Pani psycholog boisz się zranienia i wolisz za w czasu się ubezpieczyć i ochronić przed porzuceniem. nie każda kobieta jest złą zimną suką zdarzają się tez normlane, więc moim zdaniem nie rań jeśli nie chcesz być zraniony

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...