Skocz do zawartości
Forum

Trudne relacje z partnerem matki


Gość PCHELKA1211

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PCHELKA1211

A więc zacznę od początku... (Rocznik-owo mam 15 lat) Przez 12 lat mieszkałam z mamą na Franciszkańskiej...I z moim przybranym ojcem... Potem przez 2 lata tylko ja z mamą i moją siostrą, która ma 5 lat... Przeprowadziłyśmy się na Radogoszcz i zamieszkaliśmy z Darkiem(mama teraz z nim jest)... 5 miesięcy z nim już mieszkamy ... Na początku był fajny ...ok... A teraz zaczął zachowywać się jak mój ojciec ... Chociaż z nim nie jest ... A więc mój problem ...Oni teraz robią mi rygor jak nigdy z dnia na dzień ... O 22.00 iść spać do 20 mam komputer... potem nie mogę wejść na niego... I zaufanie im spadło do mnie , ponieważ mam tajemnice przed nimi , których nie mogę im wyjawić ...Dla jasności to moje prywatne sprawy chłopcy itd... (Ps. Nie Pale)- i mama mnie o to nie posądza... z dnia na dzień robią mi jakieś niespodzianki nie miłe... Ja przez nich płacze i nie mogę się z nimi dogadać ... Dobra może powinnam się kłaść o 22.00 ale oni mi każą nawet o 20.00 czasami ...A na Franciszkańskiej mogłam o której chce :( ...Ja ich niedługo znienawidzę ...Ja chce specjalnie im na złość zrobić ... Dziś zrobiłam moje 1 wagary ... I jutro też zrobię ...czekam na odpowiedź... Co ja mam zrobić ... PROSZĘ ... Nie wiem jak z nimi rozmawiać... A i dodam ,że tu na Radogoszczu jest Poczta pantoflowa ... Ze wszystkim mnie wszyscy wydają ...Gdzie ja byłam co robiłam... itd. Ja mam dosyć zero prywatności nawet kąpać po 19.00 się nie mogę do 19.00 mam być wykąpana Proszę o Pomoc ...

Odnośnik do komentarza

Cześć:),
myślę że byłoby dobrze żebyś porozmawiała w cztery oczy z mamą i powiedziała jej co czujesz. Pójdźcie na kompromis, np. będziesz się kładła o 23, ale za to coś zrobisz. Poza tym może byłoby fajnie gdybyście spędzały z mama i z jej chłopakiem więcej czasu? Wagary i pokazywanie rodzicom jak bardzo cię krzywdzą nie jest dobrym wyjściem, przynajmniej dla ciebie.
Trzymam za Ciebie kciuki:)

Odnośnik do komentarza

Powinnaś porozmawiać z mamą o tej sytuacji. Zapytać, co się stało, że zmieniły się pewne zasady i czujesz się bardziej skrępowana i ograniczana niż dotychczas. Powiedz mamie, że nie czujesz się komfortowo w takiej sytuacji, ponieważ jesteś nastolatką i chciałabyś aby nie patrzyła na Ciebie jak na kilkulatkę. Twoja mama i jej przyjaciel martwią się o Ciebie, chcą o Ciebie dbać, aby było Ci jak najlepiej i nic Ci się nie stało, ale musisz wytłumaczyć mamie, że przesadna opieka i nadgorliwość też nie jest dobrym rozwiązaniem. Najważniejsza jest szczera i dojrzała rozmowa. Jeśli porozmawiasz z mamą, możesz też powiedzieć o tym samym partnerowi mamy, albo poprosić mamę, aby z nim porozmawiała aby był nieco bardziej tolerancyjny i wyrozumiały.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...