Skocz do zawartości
Forum

Ocenianie ludzi ze względu na czystość mieszkania


Gość ktos tam

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jestem estetka lubie otaczac sie ladnymi rzeczami.mam pytanie czy to ze stronie od ludzi ktorzy znaczaco roznia sie odemnie np maja brudniej w domu albo zwyczajnie na swiecie piszac noe przywiazuja zbytniej uwagi do cxystosci mieszkania badz ubioru robi ze mnie zlego czlowieka?ze nie jestem otwarta na takie znajomosci?

Odnośnik do komentarza

Jedni nie przywiązują uwagi do modnego ubioru, jeszcze inni do tego jakie rzeczy ich otaczają. Lecz znam też takich jak Ty, którzy nie przywiązują zbytnio uwagi do pisowni czy mylenia liter na klawiaturze co w dzisiejszych czasach już się żadko spotyka i pewnie Ci ludzie o których piszę myślą o Tobie tak samo jak Ty o tych co mają brudno w domu. Też nie chcieliby się przyjaźnić z kimś kto jest mało inteligentny, pomimo swojej oprawy w piękne rzeczy więc myślę że nie masz się o co martwić na pewno jest z Tobą wszystko w porządku. Pozdrawiam Serdecznie

Odnośnik do komentarza

Nie, to nie czyni z Ciebie złego człowieka. Każdy człowiek ocenia innych ludzi - pod względem wyglądu, ubioru, zachowania itd. Każdy jeden i jest to zupełnie naturalne. Wielu ludzi nie przyznaje się do tego, bo sądzą oni, że to nieładne, nie w porządku, że jest to naganne, ale wszyscy oceniamy innych. Czy dyby postawić przed grupą ludzi kobietę z olbrzymią nadwagą - około 200 kg, do tego chorą na przykład na egzemę w bardzo zaawansowanym stadium, z widocznie łuszczącą się skórą, brudną, w zniszczonym, poplamionym ubraniu, śmierdzącą, łysiejącą, z brudnymi paznokciami, obwisłym biustem, spuszczoną głową, rozbieganymi oczyma, czy nie ocenialiby jej? Pytam retorycznie, znam odpowiedź. Dla mnie też generalnie nie ma znaczenia jak kto ma w domu - tzn nie ma znaczenia w takim sensie, że jeśli zarasta brudem to niech sobie zarasta, ale jest to dla mnie patologia i nie życzę sobie kontaktu z tego typu ludźmi. Wszyscy wybieramy sobie znajomych, przyjaciół i mamy do tego pełne prawo. Segregujemy ludzi, szufladkujemy w myślach. Każdy z nas ma mniej lub bardziej rozwinięte poczucie estetyki, jeden jest w stanie mieszkać nawet w melinie, inny wolałby do końca życia nie zaznać miłości, niż żyć w takich warunkach - i do tego też mamy prawo - do naszego własnego wyboru. Nie jesteś złym człowiekiem. Złymi ludźmi prędzej nazwałabym tych, którzy komentując Twój wpis, czy odpowiadając na niego oceniają Ciebie. Nazwałabym ich złymi ludźmi, bo są hipokrytami, skoro robią z Ciebie złego człowieka tylko dlatego, że ich opinia różni się od Twojej i oceniają Cię, jednocześnie ganiąc za ocenianie innych. Oto Polska właśnie, kraj w którym masz prawo do swojego zdania oraz wyborów tylko w teorii, w praktyce inni Ci to prawo zabierają gdy Twój wybór czy opinia koliduje z ichnimi. Pozdrawiam Cię serdecznie i przypominam - nawet sobie nie zawracaj tym głowy. Każdy zdrowy psychicznie człowiek ocenia innych. Ten kto twierdzi, że tego nie robi zwyczajnie kłamie, lub jest chory.

Odnośnik do komentarza

~cytrynowa babeczka
Jeśli stronisz to dlaczego miałabyś nawiązywać z nimi znajomości?
Nie jesteś złym człowiekiem ,tylko zbyt płytko oceniasz ludzi.

A Ty nie oceniasz "płytko" autorki pytania? Oceniasz jej oceny, nazywasz je płytkimi tylko dlatego, że masz inne zdanie. Rusz głową.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzech laskowy

ja staram się oceniać ludzi bo sama nie jestem idealna wiec chyba nie mam prawda kogo kolwiek oceniać. Oczywiście możesz decydować o tym z kim chcesz a z kim nie chcesz się zadawać, ale przez patrzenie na daną osobę przez pryzmat jakieś jednej cechy np bałaganiarsta można stracić możliwość poznania kogoś interesującego. Ciebie też by pewnie bolało jakby ktoś stwierdził że z pedantką i materialistką ktoś nie będzie się zadawał...

Odnośnik do komentarza

Ja osobiście uważam że nie jest mi dane oceniać ludzi po "okładce" , ale czasami sie to kazdemu zdazy ze np:stoi na przystanku i patrzymy jak ktoś jest ubrany , jest wiele takich przykladow z ktorymi mamy do czynienia na codzien . Więc nie mozemy mowic za "ja" nie osądzam po wygladzie mieszkania . Ale załużmy masz kolezanke ktora zaprasza do mieszkania i ty wchodzisz i sie rozgladasz , wchodzisz do pokoju a tam nie pościelone łóżko , ciuchu byle gdzie . Więc masz ochote jej coś powiedziec i juz na poczatku masz mieszane zdanie o niej !

To są moje spostrzeżenia i nie każdy może się z tym zgadzać !

Odnośnik do komentarza

Miałam znajomą, która w mieszkaniu miała czyściej i bardziej sterylnie, niż na sali operacyjnej. Wszyscy w jej mieszkaniu chodzili w białych skarpetach. Wolno jej tak mieszkać, choć dla mnie jest to totalna głupota, szkoda by mi było czasu na wieczne sprzątanie. Ale uważam, że to wyłącznie jej sprawa. Tak samo jak ktoś inny ma lekki bałagan - też mu wolno.

Odnośnik do komentarza
Gość cytrynowa babeczka

~Slaydi
~cytrynowa babeczka
Jeśli stronisz to dlaczego miałabyś nawiązywać z nimi znajomości?
Nie jesteś złym człowiekiem ,tylko zbyt płytko oceniasz ludzi.

A Ty nie oceniasz "płytko" autorki pytania? Oceniasz jej oceny, nazywasz je płytkimi tylko dlatego, że masz inne zdanie. Rusz głową.

To ty rusz głową.Sama siebie nazwałaś hipokrytką :-D
A poza tym nie generalizuj że każdy ocenia po wygladzie czy ubiorze...Ty to nie każdy.

Odnośnik do komentarza

ktos tam, masz prawo dobierać sobie znajomych/przyjaciół, biorąc pod uwagę kryterium - poziom czystości mieszkania/domu. To jest Twoja decyzja i nie czyni Cię ona złym człowiekiem. Po prostu zastosowanie takiego "kryterium" może sprawić, że możesz stracić szansę na poznanie kogoś fajnego, interesującego - skreślisz go na wstępie, bo np. zobaczysz porozrzucane pranie na łóżku albo jakiś lekki bałagan, którego ktoś nie zdążył ogarnąć przed wyjściem do pracy. Pomyśl o tym ;) Każdy z nas ma prawo dobierać sobie przyjaciół, jak mu się podoba. Poznajemy się, bo słuchamy tej samej muzyki, mamy podobny gust kulinarny, chodzimy do tych samych knajp, to można też utrzymywać znajomości np. ze względu na szczególną dbałość o porządek w domu i wyrafinowany gust estetyczny. Dlaczego nie? ;)

Odnośnik do komentarza
Gość TailsDoll

Prosiłbym uprzejmie administrację o zrobienie porządku ze spamem jaki ostatnimi czasy pojawił się na forum.

Zaś ocenianie kogoś przez pryzmat porządku w domu cóż- jedno to "nie zdążył ogarnąć przed wyjściem z domu" a co innego jak ktoś notorycznie żyje w syfie, a jeszcze inna kwestia to np kogoś zapraszamy a w domu porozrzucane butelki bo np rodzice się upili.

Tak naprawdę każdą osobę trzeba rozpatrywać indywidualnie bo każdy ma swoją inną historię.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...