Skocz do zawartości
Forum

Jak ma schudnąć 13 latka?


Gość Paulaa3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 13 lat, 153cm wzrostu i waze okolo 53-54 (Nie wiem dokładnie).
Nie znam sie na tym, ale uwazam, ze nie mam wielkiej nadwagi.
Mam malutki brzuch, nie mam przez niego kompleksów, ale nogi są nie za fajne. Są za grube. Kiedyś byly umięśnione, na szczęście juz nie są! To wyglądało strasznie. Teraz są po prostu grube. Kilka razy próbowałam sie odchudzać. Oczywiscie w zdrowy sposób. Jadłam dużo warzyw i różnych zdrowych rzeczy. Nie jadłam słodyczy i nie piłam napojów gazowanych. Zamiast nich piłam dużo wody. Troszke schudły mi nogi. Potem rzuciłam zdrowe odżywianie, ale juz nie przytyłam. Jestem anty talent sportowy. Tzn. nie jestem wytrzymała fizycznie i nie radze sobie z żadnym sportem, także one odpadają. Ale przeczytalam gdzieś w Internecie, ze bardzo pomaga zwykla poranna gimnastyka. i to jestem w stanie robić. Czytalam tez, ze 70% efektow w odchudzaniu to zdrowe odżywianie. Potrzebuje pomocy. Chce zdrowo żyć i schudnąć. Najbardziej mi zależy na efektach za jakieś 4-5 miesiecy, ale napiszcie czy da sie szybciej.
Napiszcie co, kiedy i ile mam jesc, a czego nie jesc w ogóle.
Z góry dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Kokardka87

po pierwsze nie ten dział.... po drugie to że masz kiepską kondycję jest wynikiem tego że nie ćwiczysz. Poranna gimnastyka jest ok ale cudów po niej się nie spodziewaj. Najlepsze ćwiczenia to ćwiczenia aerobowe, czy np bieganie, skakanie na skakance, pajacyki. znacznie więcej kalorii spalasz podczas takiego wysiłku niż podczas porannej gimnastyce. Ona może byc uzupełnieniem.
Po za tym nie rozumiem jak można mysleć że umięśnione nogi to coś złego. Mięśnie kształtują nogi i sprawiają że ładnie wyglądają. Lepsze mięśnie i trzęsąca się galareta

Odnośnik do komentarza

Paulaa3, nie musisz chudnąć. Twoje BMI (Body Mass Index) wskazuje na idealną masę ciała. Twoja waga jest prawidłowa! Jeśli natomiast zależy Ci na ładniejszym wyglądzie nóg, które jak twierdzisz wyglądają na grube, odsyłam do poniższych artykułów, w których znajdziesz wiele cennych porad (jak ćwiczyć, co jeść itd.):

Sposób na zgrabne nogi
Ćwiczenia na nogi
Dieta na odchudzanie nóg
Ćwiczenia na smukłe łydki

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...