Skocz do zawartości
Forum

Mobbing a brak chęci do pracy


Gość dfgs

Rekomendowane odpowiedzi

po tym, jak mnie w niej traktowano.
Co ja mam zrobić? :(
W jednej kierownik groził mi pobiciem (ta osoba pracuje do dziś za dość dobre pieniądze, choć wszyscy wiedzieli ode mnie o tej sytuacji). W innych był koszmar, bo były to stanowiska, na których nikt nie chciał pracować a jeszcze mnie maltretowało szefostwo.
Nie chcę nadstawiać karku na takich warunkach.I nie mam siły :((((

Odnośnik do komentarza

dfgs, a czy gdziekolwiek zgłaszałeś nadużycia w pracy, jakich doświadczyłeś, np. do Państwowej Inspekcji Pracy? Mobbing trudno udowodnić, gdy nie ma się żadnych dowodów (nagrań, maili, zeznań innych pracowników), tym bardziej, gdy jest to zatarcie na linii pracownik-szef. Wówczas inni pracownicy boją się wychylać i zeznawać przeciwko szefowi, nawet gdy zdają sobie sprawę, że poszkodowany ma rację. Boją się, że sobie zaszkodzą, że sami stracą pracę. Oprócz pomocy psychologa przydałyby Ci się porady prawne, o ile oczywiście chciałbyś dochodzić swoich praw. Odsyłam do informatora dla pracowników, jak zachowywać się w sytuacji mobbingu (broszura przygotowana przez Państwową Inspekcję Pracy): http://www.pip.gov.pl/pl/f/v/97338/12%20mobbing%20pracown.pdf. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...