Skocz do zawartości
Forum

Leki antydepresyjne a nerwica i napady paniki


Gość a jaaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiem czy potrafi mi ktoś udzielic odpowiedzi na dręczące mnie pytanie.Otóż dostałam od lekarza recepte na asertin oraz afobam i mam zagwozdkę. Nie mam depresji! To lek na zaburzenia lękowo-depresyjne a moje pytanie brzmi czy aby ten lek nie zadziała w sposób bardziej niepożądany niż powinien być? czy nie wywoła mi depresji czy coś w tym stylu??
czytałam tez o afobamie i niepochlebnych opiniach.
Boję sie tych leków jak ognia gdyz jednym z moich objawów jest skaczące cisnienie!na co dzień funkcjonuję bez napadów paniki czy jakichs ogromnych lęków. problem pojawia się czasem w sklepach dużych i kolejkach, tam gdzie muszę czekać a jest sporo ludzi, w środkach komunikacji miejskiej na dłuższym odcinku jazdy. Nigdzie nie wyjadę na wakacje bo lęk mnie paralizuje a o pracy nie ma mowy to dla mnie stres nie do przeżycia :O czy to aby adekwatny lek do mych objawów?

Odnośnik do komentarza

tak, lekarz mi zaznaczył, że afobam tylko doraźnie bo mocno uzależnia ( w razie tylko silneeego lęku) do tego mam brac propranolol.
Boję sie też tego dźwigania ciśnienia jako skutku ubocznego zważywszy na to iż mam hopla na punkcie cisnienia (jednym z moich problemów jest emocjonalne dźwiganie się cisnienia).
nerwicowcy chyba tak mają, że więcej kłopotów sobie robią niż to wszystko warte aczkowleik ja mam podwójny strach gdyż poprzednia moja próba leczenia farmaceutykami skończyła się pogorszeniem mego stanu . To była dla mnie tragedia i nie chciałabym jej powtórzyc gdyż wyjście z tamtego stany zabrało mi mnóstwo czasu. Gdybym pracować nie musiała to dałabym sobie spokój ale nie daje rady pracować bez leków.
Druga kwestia, że sam propranolol mi pomaga ale to tylko wtedy gdy go biorę a asertin moze pomoże na zawsze?
jest tu ktoś kto bierze asertin?

Odnośnik do komentarza

Witaj a jaaaaaa!

Asertin należy do leków z grupy SSRI, natomiast Afobam to lek przeciwlękowy z grupy pochodnych benzodiazepiny - szybko uzależnia. Ten pierwszy na pewno Ci nie zaszkodzi (brany zgodnie z zaleceniami) i nie spowoduje, że pod jego wpływem dostaniesz depresji. Nic z tych rzeczy. Niemniej jednak w przypadku zaburzeń nerwicowych i napadów lęku metodą leczenia z wyboru powinna być psychoterapia. Leki mają tylko znaczenie drugoplanowe. Stosuje się je, by znieść lub złagodzić nieprzyjemne objawy nerwicy, ale nie sprawią, że nerwica zniknie, nie zniknie przyczyna problemów. Leczenie przyczynowe gwarantuje tylko terapia, do której Cię zachęcam. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

zapisałam sie do psychologa ale po prostu nie wierzę, że to mi pomoże gdyz od dawna jestem osobą, która ma niską samoocenę. Nie sprawi, że będę odwazniejsza. Poza tym jestem w miejscu w którym stała mi się krzywda i niestety nie mam jak zmienic miejsca zamieszkania dlatego tez będąc narazona na czynniki, które wywołały pośrednio mój stan, nie dam rady z tego wyjść.
Dziękuję za odpowiedź!
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...