Skocz do zawartości
Forum

ADHD i znęcanie nad psem


Yvanny

Rekomendowane odpowiedzi

Mój 13letni brat z ADHD (nadpobudliwość psycho-ruchowa) znęca się psychicznie a czasem i fizycznie nad naszym psem. Co chwile po nim krzyczy, ciągnie za ogon - pies w rezultacie bardzo się go boi. To już nie są niewinne zaczepki.. pies często piszczy i skomle. Bywa tak, że tarmosi nim.. rzuca na łóżko z dużych wysokości.. kręci i obraca, przez co pies potem wymiotuje.. P dzisiejszej konfrontacji, pies zwymiotował 3 razy i dostał rozwolnienia.. wierzcie mi.. to na pewno nie przez jedzenie. Teraz biedak ciągle się trzęsie.. a jak widzi mojego brata zmierzającego w jego strone, próbuje uciekać.. ale jest tak wycieńczony, że robi tylko kilka koślawych kroków.. bardzo proszę o pomoc.. zwierze cierpi a my nie możemy nic na to poradzić.. rozmowy nic nie dają.. najgorsze piekło dla niego (i nas) jest w tedy gdy brat nie weźmie lekarstw.. niestety nie jesteśmy w stanie go ciągle kontrolować a są dni, że jest sam na sam z psem.. nie chcemy, żeby 2letni pies się wykonczył.. pomocy :(

Odnośnik do komentarza
Gość cytrynowa babeczka

Boże ,az się tego czytac nie da...
Pieska trzeba jak najszybciej oddać chociazby do schroniska bo padnie z wycieczenia.Nierozumiem dlaczego rodzice pozwalaja na takie bezstialskie traktowanie żywego stworzenia !!!
Jeśli rodzice nie potrafia podjąc decyzji o oddaniu psa w dobre ręce albo tak jak pisałam ,do schroniska to Ty zadzwoń do TOZ- u,oni przyjadą i zabiorą zwierzaka.

Ludzka głupota chyba nie zna granic ...Straszne i tragiczne.

Odnośnik do komentarza

Yvanny, jeżeli choroba brata jest aż tak nasilona, że krzywdzi on zwierzęta, nie zważając na ich ból i cierpienie, to najlepiej oddać zwierzę, np. do schroniska albo oddać jakimś znajomym, którzy będą w stanie się nim zająć. Zdaję sobie sprawę, że trudno oddać ot tak pupila, z którym mieszkało się pod jednym dachem, ale to dla jego dobra. W przeciwnym razie zwierzę może naprawdę umrzeć, a już teraz widać, że jest zalęknione i ucieka przed agresywnym bratem. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Mimo że jestem przeciwniczką oddawania zwierząt, które się wzięło pod swój dach... radzę Ci oddać tego biednego psiaka do schroniska, jakiejś organizacji lub komuś, kto go chętnie przyjmie. Jak możecie patrzeć na to, co to dziecko robi temu psu? To tylko kwestia czasu, aż go zabije!! Chcecie mieć krew na rękach? Swoją biernością tylko się do tego przykładacie.

I póki dziecko ma taki stosunek do zwierząt, NIE przyjmujcie do domu ŻADNYCH inny zwierząt.

Odnośnik do komentarza

Popieram kolege wyżej. I co tak pozwalasz żeby się znęcał nad tym psem, bo ma ADHD ? NIe możesz czegoś zrobić ? Błagam cię miej uczucia, i jak nic nie potrafisz z tym zrobić, to chociaż oddaj pieska do schroniska, albo jakiemuś znajomemu, bo tego aż się czytać nie da. Piesek też ma uczucia, ale nie wie za co jest "karany", on nie wie że twój brat ma ADHD, myśli pewnie że to za karę a nic takiego nie robi. Mimo wszystko, jakbym takiego typa znał, to by dostał solidny wpier... jak to kolega wyżej napisał. Oddaj komuś tego psa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, choćby do schroniska !!! Jeszcze piszesz że jest z nim sam na sam czasami .... czy ty masz babo uczucia ? Oddaj tego psa, albo oddaj brata na leczenie do psychiatryka.

Odnośnik do komentarza
Gość justynatyna222

Brata należy odseparować od psa! I to jak najszybciej, a temu sadyście wbijcie do łba, że zwierzę czuje ból i strach tak samo jak człowiek! Psa który wymiotuje, ledwo chodzi powinien jak najszybciej obejrzeć lekarz weterynarii! Zróbcie coś, w tej sytuacji lepiej oddać psa do schroniska lub poszukać mu nowego,DOBREGO domu. Ruszcie się wreszcie, bo zwierzak sie wykończy! Jak nie, to przesyłam link do tego wątku Policji i do TOZ-u lub innej organizacji walczacej o prawa zwierzat

Odnośnik do komentarza
Gość cytrynowa babeczka

Nie wiadomo czy autorka czyta nasze wpisy ...
Nie ma co szukac winy w chorym dziecku ktore jest prawdopodobnie żle prowadzone przez swoich rodzicow.
To jest ewidentnie jakiś straszny zanik empatii dorosłych.
Czy Ci ludzie wogóle myślą?!
Jeśli przyzwalają na takie zachowanie, to znaczy że są jacyś niewydolni wychowawczo i powinni dostac kuratora który pomoże im w rozwiązywaniu problemów.

Jeśli TOZ czy Straż dla Zwierząt dostaną zgłoszenie to są zobowiązani podjąc interwencję.Dla wprawnego oka tych ludzi, nie bedzie to zadna trudność żeby dostrzec maltretowanego psa,także jest to b.dobry pomysł żeby pomóc temu udręczonemu pieskowi.

Odnośnik do komentarza
Gość justynatyna222

Napisałam do Empatii i OTOZ-u. Wysłałam link do tego postu. Dodatkowo, na wszelki wypadek, wysyłam link na policję. Mam nadzieję, że oni podejmą odpowiednie kroki, i sprawdzą, co i jak.
Włos się na głowie jeży, jak się czyta ten wątek.

Odnośnik do komentarza

~Malinka94 • 39 minut temu

Dobrze zrobiłaś. Miejmy nadzieję, że to pomoże i psiakowi uda się uwolnić od tej rodziny

Malinko .... spróbuj popatrzeć oczami tego dziecka i tych ludzi... dziecko kocha psa i szuka rozwiązania ......
prosi o pomoc , a wy go torpedujecie ,,oddaj psa" to smutne

Odnośnik do komentarza

A tak wgl widać że autorka posta ma to w dupie. Mam nadzieje że coś z tym zrobią, i że piesek przestanie cierpieć przez małego psychola. Tak psychola, leczyć go. Rodzice widać zaniedbali to, albo też mają to w dupie. Nie bierze leków ? To na siłe, albo na przymusowe leczenie.

Odnośnik do komentarza

Iwa, które dziecko kocha tego psa? Chyba tylko to, które napisało tego posta. To znęcające się nad nim - nie. A rodzice? Ciężko stwierdzić, bo jak widać, od dłuższego czasu przyzwalają na takie zachowanie syna i nie robią nic, by to zmienić.

Twierdzisz, że namawiamy ich do oddania psa. Ale co innego można zrobić w tej sytuacji? Zauważ, że pies jest ledwo żywy, wycieńczony, jest ofiarą, a rodzice i siostra nie radzą sobie z tym chłopakiem. Dlaczego ten psiak ma żyć w cierpieniu? Jeśli ta rodzina nie jest samolubna i kocha tego psa, to z tej miłości powinna znaleźć mu nowy, kochający dom, w którym będzie mógł czuć się bezpiecznie i co najważniejsze - żyć!

Odnośnik do komentarza

Cii... szczególik, późno już jest xD

Byłoby fajnie, gdyby mogli odnaleźć tą rodziną i sprawdzić, co się faktycznie u nich dzieje. Wiadomo, że w internecie każdy pisze co chce, ale może ktoś zainteresuje się tym wpisem. Szkoda, że często takie rzeczy nie wychodzą poza dom i sąsiedzi tego nie widzą (lub nie chcą widzieć) i nie reagują jak należy. To by bardzo pomogło.

Odnośnik do komentarza

Malinka94 • 56 minut temu

Iwa, które dziecko kocha tego psa? Chyba tylko to, które napisało tego posta.
MÓWIŁAM O DZIECKU KTÓRE NAPISAŁO POST
a co do zgłoszeń na policje ..... bądźmy realistami....
nikt nic nie zrobi bo musieli b mieć drogie koleżanki zgodę od prokuratora na ustalenie ip komputera z którego został napisany post , drogie koleżanki wiedza o czym teraz mówię czy nie? Wiec myślę że nic nie zrobią. przestańcie pisać te swoje komentarze pełne agresji , starajcie się pomóc temu dziecku szukajcie rozwiązania. Dobrego lekarza który pomógł by choremu chłopakowi na ADHD. To nie PSYCHOL! Tylko dziecko..... , czytam te posty i pierwsze co widzę to znieczulica i agresja...wstyd!

Odnośnik do komentarza

Iwa2105777
Malinka94 • 56 minut temu

Iwa, które dziecko kocha tego psa? Chyba tylko to, które napisało tego posta.
MÓWIŁAM O DZIECKU KTÓRE NAPISAŁO POST
a co do zgłoszeń na policje ..... bądźmy realistami....
nikt nic nie zrobi bo musieli by mieć drogie koleżanki zgodę od prokuratora na ustalenie ip komputera z którego został napisany post , drogie koleżanki wiedza o czym teraz mówię czy nie? Wiec myślę że nic nie zrobią. przestańcie pisać te swoje komentarze pełne agresji , starajcie się pomóc temu dziecku szukajcie rozwiązania. Dobrego lekarza który pomógł by choremu chłopakowi na ADHD. To nie PSYCHOL! Tylko dziecko..... , czytam te posty i pierwsze co widzę to znieczulica i agresja...wstyd!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...