Skocz do zawartości
Forum

Pokonać stres


kkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy dobrze trafiłam mam problem ze stresem, zbyt nadmiernym stresem który towarzyszy mi dzień w dzień, zwykłe załatwienie prostej sprawy typu zapisanie się na wizytę do lekarza powoduje u mnie taki stres, że nie do opisania, pomijam codzienne wyjście do pracy co mnie paraliżuje totalnie:/ Chodzi o to, że w tym tygodniu po raz któryś będę podchodziła do egzaminu na prawo jazdy... poprzednie egzaminy z wynikiem negatywnym bo zjadł mnie stres co spowodowało bezsensowne błędy, które w czasie szkoleń nigdy mi się nie zdarzały. Gdy się stresuje, wyłączam myślenie i koniec... Są jakieś metody na zwalczenie tego nadmiernego stresu? Bo czasem zwyczajnie nie ogarniam tego co sie dzieje wokół bo stres mnie paraliżuje, nie ma jeszcze 30 lat a moje włosy są siwe jak u starszej babci:/ wszystko przez stres....

Odnośnik do komentarza

kkaa, jeśli chcesz wejść głębiej w temat i pomoże Ci wiedza o tym, jak powstaje stres, gorąco polecam Ci publikacje prof. Sapolsky'ego - szczególnie tę z zebrą w tytule. Godne polecenia są także książki prof. Ireny Heszen, ale napisane fachowym językiem, więc trudniejsze w odbiorze dla amatora. Być może wolisz jednak skorzystać "tylko" z technik relaksacyjnych i/lub rozmowy ze specjalistą, a taka lektura wcale nie będzie Ci potrzebna.

Odnośnik do komentarza

Mialem tak od dziecka ze stresowalem sie wszystkim. 5 lat temu na badaniu poziomu cukru kiedy ze stresu krew nie chciala mi leciec z uklutego palca pielegniarka zlustrowala mnie i powiedziala "za bardzo sie pan wszystkim przejmuje jesli nie zmieni pan podejscia wyniszczy sie pan". Rok temu mialem jakies zalamanie i pojawily sie objawy nerwicy takie jak ataki paniki, lek przed ludzmi itp. Pomoc specjalisty i rok zmagania sie i dzis juz jest na 90% ok mimo drobnych objawow.
Nie chce cie straszyc ale zajmij sie tym poki nie przerodzi sie to w cos powazniejszego. Mi pomagaja mudry czyli joga malych palcow. 45min-1h dziennie i mozna przy tym ogladac tv lub sluchac muzyki. Przedewszystkim wyzbadz sie strachu przed porazka i tym ze kogokolwiek zawiedziesz jesli ci sie cos nie uda.

Odnośnik do komentarza

był podobny wątek. Jak dla mnie joga jest odpowiednia. Sama cwiczę więc wiem, że na stres jest idealna. po pierwsze tu się uczymy oddychać, serio i mi to dużo dało. W sklepie JogaStyl.pl możecie zakupić całkowity sprzęt, wiele osób mi go polecałam dlatego sama go sprawdziłam i teraz polecam innym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...