Skocz do zawartości
Forum

Przemoc w domu i uczucie bezradności


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam na imię Natalia i mam 16 lat. Od małego mój ojciec podnosił na mnie i na mojego brata rękę. Pomijajac fakt, że pije sporo. Mama nic z tym nie robi. Mój brat już sie wyprowadzil ,bo jest pelnoletni i zostalam z tym sama. Sama nie jestem święta i zawalilam szkole przez co grozil mi kurator i powtarzalam klase. Ale mam dosyć ojca który sie nade mną zneca i mówi, że wszystko co zle to moja wina, nawet kiedy sie staram to i tak mówią, że wszystko robie źle. Ojciec bije mnie i nazywa od najgorszych (kurwy, dziwki, szmaty). Zawsze powtarza mi, że będzie mnie gnębił tak, że będę miała dosyć i mówi, że nie jestem już jego córka. Czy jest możliwość aby jakoś wyrwać się z tego domu?Iść do domu dziecka czy czegoś w tym stylu? Nie wytrzymam do 18 stki, już nawet zaczelam mieć myśli samobojcze . Blagam o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Chyba nie możesz sama się zgłosić do domu dziecka. Musi być interwencja kogoś z zewnątrz, policji itp, żeby Cię stąd zabrać, a o przeniesieniu do domu dziecka decyduje sąd.
Może zgłoś się do centrum interwencji kryzysowej albo do opieki społecznej i powiedz im jaka jest sytuacja, powinni coś wymyślić i jakoś Cię dalej pokierować. Możesz też zadzwonić na telefon zaufania.

Odnośnik do komentarza

Witaj Natalia!

Możesz zadzwonić pod numer telefonu Niebieskiej Linii - Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie: http://www.niebieskalinia.pl/. Warto, by o Twoich problemach w domu dowiedzieli się inni, np. takie placówki, jak MOPS, szkoła, PCPR. Wówczas będzie można wdrożyć określone procedury i Ci pomóc. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

PS. A jaki masz kontakt z bratem? Nie mógłby się Tobą zaopiekować i zabrać Cię z domu?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...