Skocz do zawartości
Forum

Czy Bóg istnieje?


Gość ujamuja

Rekomendowane odpowiedzi

Jean de La Bruyére mówił: "Dowodem na istnienie Boga jest dla mnie to, że nie można dowieść jego nieistnienia". :) A ks. Wojciech Węgrzyniak przekonuje: "Kwestia istnienia Pana Boga nie jest na poziomie argumentów i dowodów. Nie jest! Jest na poziomie spotkania". To, jak odpowiemy sobie na pytanie, czy Bóg istnieje, zależy oczywiście od naszej wiary. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość internety szaleja

hahaha kosmici, ty to na powaznie piszesz czy sie nacpalas/es?? uwierze juz nawet w boga, ale........na boga , kosmici ?niby jak sobie to wyobrazasz? marsjanki jak z bajki? watpie zeby poza nami istniala jakakolwiek inna cywilizacja

Odnośnik do komentarza

Wiara, że jesteśmy jedyną cywilizacją we wszechświecie wydaje mi się ignorancją. A jak sobie wyobrażam to nie ma znaczenia. Myślę, że ewolucja wszędzie musi zachodzić podobnie więc pewnie też są ludzie tylko różniący się od nas, ale może być zupełnie inaczej. A może żyją w innych wymiarach? Tego się pewnie nie dowiemy ale to dużo bardziej prawdopodobne niż istnienie Boga.

Odnośnik do komentarza

Bronią się przed szkodliwą propagandą więc starają się udowodnić, że to nieprawda żeby mieć komfort psychiczny. Nic dziwnego, wirus wiary w Boga jest silny i ciężki do zwalczenia nawet jeśli jest się logicznie myślącym człowiekiem a wychowanym w katolicyzmie.

Odnośnik do komentarza
Gość cytrynowa babeczka

js skoro nie wierzysz w Boga to po co szukasz komfortu psychicznego poprzez wyrazanie swojej nienawiści do niego.Mam sporo znajomych ateistów i oni wogóle nie podejmują tematu wiary.Nie wierzą i koniec.Nikogo na siłę nie przekonują do swoich racji,nie kpią z wierzących ani z religii.Więc dlaczego inni " ateiści " to robią.Po co tracą energię na udowadnianie że Boga nie ma skoro w niego nie wierzą.Tak często podkreślasz że logicznie myślisz to po prostu jeśli nie wierzysz to dlaczego nie wierzysz sobie w 100% że nie wierzysz.A może jednak jesteś ukrytym agnostykiem który ani nie zaprzecza istnienia Boga ani też nie potwierdza a jest na etapie ciągłych poszukiwań?

Link był przeznaczony dla autorki więc Twoja opinia jako ateisty jest niewiarygodna bo dlaczego miałaby być skoro jesteś niewierzący.
Wybacz ale nie zajrzę nawet na proponowaną stronkę.

Odnośnik do komentarza

Skoro nie zajrzysz to dobrze, że o tym napisałaś. Przynajmniej pokazałaś swoją ignorancję i już wszystko wiadomo a ja dzięki temu nie muszę odpowiadać bo i tak nie przeczytasz. Obalam istnienie Boga dla zdrowia psychicznego. Ta odpowiedź powinna w zupełności wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Gość cytrynowa babeczka

Ja w odróżnieniu js od Ciebie nie szukam na siłę dowodów na nieistnienie Boga więc nie będę zaglądac na strony które o tym traktują.Jest mi to niepotrzebne i tyle.Nie jest to wyraz ignorancji ale bardzo świadomy wybór z mojej strony.

Gdybyś nie wierzył nie miałbyś czego obalać:-) Logiczne ,prawda?

Ps Z jednej strony piszesz na forum dosyć często prawdopodobnie Boga nie ma a z drugiej strony jesteś tego pewny...
Pomieszanie z poplataniem.

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie może istnieć Bóg, który jest zły -istnienie dobrego Boga jest dawno obalone. A na stronie, którą podałem są obalone te brednie, które Ty akurat wkleiłaś więc może warto tam wejść zamiast na siłę szukać dowodów na istnienie Boga? Szczególnie tego katolickiego, w którego wiara jest zbyt absurdalna żeby obalać jej twierdzenia :)

Odnośnik do komentarza
Gość cytrynowa babeczka

mgr Kamila Krocz
A ks. Wojciech Węgrzyniak przekonuje: "Kwestia istnienia Pana Boga nie jest na poziomie argumentów i dowodów. Nie jest! Jest na poziomie spotkania".

Jeśli rozumiesz co ksiądz Węgrzyniak miał na myśli,to będziesz wiedział dlaczego na siłę nie szukam argumentów ani na istnienie ani na nieistnienie Boga.Tyle.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...