Skocz do zawartości
Forum

Wolne kojarzenie faktów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,
Mam problem, otóż bardzo wolno kojarze fakty, zazwyczaj nie wiem o co chodzi i co sie dzieje, nie wiem czy ktoś mówi serio czy nie, wydaje mi się że jestem tępa i głupia, nie mam nic do powiedzenia w większej grupie osób.
Jak to zmienić? Błagam o pomoc, nie chce być wiecznie kozłem ofiarnym z tego powodu

Odnośnik do komentarza

Nie martw się też nieraz tak mam. To po prostu z rozkojarzenia. Ileś razy mieli ze mnie pompę znajomi z tego powodu, że późno jarzę, ale ja się tym nie przejmuję śmieje się razem z nimi. Na pewno u Ciebie nie jest tak, że z wszystkim tak jest.

Odnośnik do komentarza

odludek, trudno stwierdzić, co jest powodem Twojego wolnego kojarzenia faktów i problemów poznawczych. Przyczyn może być wiele - zmęczenie, stres, problemy emocjonalne, zaburzenia neurologiczne itd. Nie znając przyczyny, nie da Ci się pomóc. Powinnaś udać się do lekarza i zrobić przynajmniej podstawowe badania, a potem konieczna jest bardziej dokładna diagnostyka. Problemy z koncentracją uwagi oraz logicznym myśleniem to zbyt mało precyzyjne objawy, by wiedzieć, z czego one wynikają. Pozdrawiam i zachęcam do wizyty u lekarza!

Odnośnik do komentarza

"Inaczej myślałam niż wszyscy" - To może świadczyć o dużej inteligencji, tym bardziej, że trudne zadnia umiesz rozwiązywać.
Często właśnie osoby o dużej inteligencji czują się wyobcowane i mało zrozumiałe.
Ja też nie umiem zrozumieć instrukcji, muszę widzieć. Ostatnio miałam kilka nowych rzeczy w domu i dopiero jak z instrukcją zaczęłam dopasowywać do tego co widzę, to ją zrozumiałam. A nie jestem głupia.
Radzę, dużo czytaj, interesuj się wieloma sprawami z różnych dziedzin, nabierzesz polotu, łatwości formułowania zdań, rozwiniesz się.
I zacznij o sobie myśleć pozytywnie, to pomaga w życiu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...