Skocz do zawartości
Forum

Niespokojny i przerywany sen


Gość fts92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 18 lat ( prawie 19 ) a od pewnego czasu borykam się z problemami ze snem. Zasypiam dość szybko i wydaje się ze normalnie. Lecz po pewnym czasie snu zaczynają się moje kłopoty. Budzę sie co ok. 30-40min, przewracam z boku na bok ale wciąż coś mnie meczy lecz znów zasypiam. W każdym tym odcinku czasu kiedy zasypiam to śnię. Są to zazwyczaj sny o podobnej tematyce układające się w logiczna całość. Zaczynające się od ogólnego zarysu śmierci po kolejne etapy opisujące jak ma do tego dojść. Dziwi mnie to bo nigdy nie pamiętałem szczegółów ze snu, a teraz zapamiętałem dokładnie rozmowę z "nieznaną" mi osobą o pewnym wirusie zabijającym moją bliską osobę. Sprawdzałem z internecie czy taki wirus istnieje i napotkałem na zmiankę z 7 października tego roku czyli nie tak dawno, który rzekomo powodował powstawanie grzybów w organiźmie i w ostateczności śmierć. Czy aby dojrzewanie ma jakikolwiek wpływ na moje sny i problemy z spokojnym snem ? Czy jest jakiś sposób na normalny sen ?

Odnośnik do komentarza

Witaj! Naprawdę trudno ci cokolwiek poradzić, bo twoje problemy są dość nietypowe, a twoja wypowiedź dodatkowo gmatwa cały obraz sytuacji. Ja bym podejrzewała może jakieś zaburzenia na tle nerwicowym. Te ciągłe sny o śmierci są dość niepokojące, więc może dobrze by było, gdybyś porozmawiał o nich ze specjalistą. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Twoje problemy ze snem mają podłoże nerwowe. Być może podświadomie martwisz się tym, że ktoś może na coś zachorować, albo, że Ty możesz na coś zachorować. Stąd pojawia się lęk przed śmiercią, myslenie o wirusie a w konsekwencji niespokojny sen. Czesto taki stan wynika z obawy o bliską osobę. Możliwe, że w przeszłości ktoś zmagał się z ciężką chorobą, otarł się o śmierć lub zmarł i pomimo, że to było dawno - pozostało gdzies w Tobie i teraz powoduje lęki. Myślę, że nie zaszkodzi rozmowa z psychologiem na ten temat, ponieważ warto byłoby się zastanowić czy to co Cię męczy podczas snu nie jest nerwicą lękową, a obawa przed chorobą bliskiej osoby lub wirusem nie jest tanatofobią bądź strachem przed zachorowaniem na coś. Zastanów się nad tym, jesli sny się powtarzają i mysli nie pozwalają Ci spokojnie funkcjonować - porozmawiaj z psychologiem. Więcej na ten temat przeczytasz pod tym linkiem:
Strach przed chorobą
Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...