Skocz do zawartości
Forum

Wybuchowość, denerwowanie się i szantażowanie samobójstwem


Gość KasiaSz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dwoch lat jestem wzwiazku nan odleglosc z chlopakiem, ktory mowi, ze mnie kocha. Jednak jego zachowanie nie zawsze na to wskazuje. Ponizej w punktach wypisze jego zachowanie. Czy jest to przemoc psychiczna?

- jest wybuchowy, szybko sie zlosci/denerwuje i wtedy na mnie krzyczy. Mowi, ze wszystko jest moja wina, bo go wku****am.
- Nigdy nie powiedzial mi komplementu, wrecz przeciwnie: mowi ze jestem, za gruba, brzydka, mam grobe krotki nogi, krzywe zeby, brzydka cere, rozstepy, cellulit....Jestem glupia, durna, smierdze. Jak pytam sie dlaczego w takim razie ze mna jest, to przekreca wszystko w zart, smieje sie i mowi ze przeciez zartowal. A za jakis czas znowu, ze jestem brzydka itd.
- na poczatku zwiazku byl w depresji i ciagle obiecal mi ,ze sie zabije. Straszyl, ze juz zrobil testament. Wieczorem oswiadczal, ze idzie wlasnie zazyc tabletki na sen zeby sie juz nie obudzic. Poczym przez cala noc nie odbieral telefonu i nie odpisywal na smsy. Wiedzial, ze ja sie przez cala noc bede martwic. Na nastepny dzien oczywiscie wszystko bylo ok i smial sie ze mnie, ze "glupia Kasia sie nabrala". Takie jego zabijanie trwalo przez rok co jakies dwa tygodnie.
- w pierwszym roku zwiazku pisal, ze jak go zdradze to mnie zabije.

Czy sa to znaki przemocy psychicznej?

Dodam, ze oczywiscie ma tez dobre strony i w gruncie rzeczy dobre serce. Tylko martwia mnie jego wybuchy zlosci i wsymiewanie/wyzywanie mnie. Kocham go, ale boje sie zwiazac z nim na stale/razem zamieszkac...:(

Odnośnik do komentarza

no nie wiem czy jest sens się z nim dalej być. Skoro czujesz że jest nie tak, że Cię rani i wie o tym to po co z nim jesteś? Ty jedna nie dasz rady kochać za niego. Po za tym miłość opiera się na szacunku a ja tutaj tego szacunku z jego strony nie widzę. On CIę nie szanuje, wyzywa, wyśmiewa a Ty to pokornie znosisz dając mu ciche przyzwolenie...

Odnośnik do komentarza
Gość cytrynowa babeczka

Chłopak jest niezrównoważony emocjonalnie i w pierwszej kolejności to powinien się leczyć.

Tak,to jest przemoc psychiczna.
Po prostu zerwij tę znajomość zanim będzie za póżno.Jeśli z nim zamieszkasz, On zniszczy Ci życie ,uzależni Ciebie od siebie i zamknie drogę do ucieczki na długie lata.Bądź mądra i ratuj się dziewczyno póki jeszcze masz taką możliwość.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...