Skocz do zawartości
Forum

Jak przetrwać w nowej szkole?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od września pójdę do nowej szkoły - liceum. Panicznie boję się braku akceptacji. W gimnazjum byłam często poniżana, znaczna część osób drwiła ze mnie, zawsze bezpodstawnie. Byłam kozłem ofiarnym, dlatego nie chcę już nim być w liceum. Chciałabym zawrzeć nowe, przede wszystkim NORMALNE znajomości, ale boję się odrzucenia. No i co za tym idzie, chyba sobie nie poradzę. Gimnazjum naprawdę było dla mnie istnym koszmarem (często opuszczałam lekcje z powodu lęku) i w głębi duszy, mam nadzieję, że w liceum będzie lepiej... ale jak postawić pierwszy krok, skoro moja opinia na temat ludzi jest co najmniej 'nieciekawa'? Jak poradzić sobie wśród tylu nowych osób? Do klasy co prawda idę z paroma osobami, które znam z dzieciństwa, jednakże przez okres gimnazjum odizolowałam się od świata i zerwałam z nimi kontakt. Przez to straciłam u nich szacunek. Głupio będzie teraz podejść do nich i prosić o pomoc... tak więc idę do zupełnej obczyzny. Nie wiem jak sobie tam dam radę, boję się, że znów mnie odrzucą i będę sama. A przecież w liceum równie ważna jest praca zespołowa. Jak przetrwać?

Odnośnik do komentarza

Nie zakładaj od razu,ze sobie nie poradzisz,że będziesz znow kozłem ofiarnym. Idziesz do nowego środowiska a zatem nowi ludzie byc może lepsi? Liceum to juz wyzszy etap niz gimnazjum i tam ludzie z reguly maja nieco inne podejscie do życia,nauki czy innych. Z tego co piszesz wynika dla mnie,ze jestes raczej osobą nieśmiałą,bojazliwą,masz problem z nawiazaniem znajomości. Nie tylko Ty masz obawy idąc do liceum. Moja rada z doswiadczenia: bądz pewną siebie przez pierwsze dni w nowej szkole,daj sie poznać jako osoba sympatyczna,przyjazna i otwarta na znajomości. Nie wierzę zeby nie udalo ci sie spotkac choc jednej "bratniej duszy" w nowej klasie. Myśl pozytywnie i nastaw sie pozytywnie a będzie dobrze.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z przedmówczynią. philosophical, idziesz do nowego środowiska, będziesz wśród nowych ludzi i warto, byś dała się im poznać z jak najlepszej strony. Wydaje mi się, że jesteś osobą bojaźliwą, dlatego masz mnóstwo wątpliwości i obawiasz się, że nikogo fajnego nie poznasz w nowej klasie w liceum. Nie zakładaj od razu czarnego scenariusza. Ludzie w liceum są już nieco dojrzalsi niż w gimnazjum. Uwierz w siebie, nie izoluj się od rówieśników, uśmiechaj się, a jestem pewna, że poznasz sympatycznych kolegów i koleżanki w nowej szkole. Pozdrawiam i trzymam kciuki! ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...