Skocz do zawartości
Forum

Uzależnienie od wyciskania zmian skórnych


Gość scarlet1992

Rekomendowane odpowiedzi

Gość scarlet1992

Witam choruje na nerwice lekowa, nerwica lekowa troche sie uspokojila ale mam wrazenie ze dopadl mnie inny problem zaczelam wyciskac na calym ciele pryszcze zaskorniki wszystko i mam z tego okropne rany bo robie to w sposob bardzo drastyczny biore fluoksetyne 40 mg ale to nic nie daje... jak sobie z tym poradzic? Jak przestac sie niszczyc

Odnośnik do komentarza
Gość scarlet1992

mowilam dal lek fluoksetyne ale nic nie dziala na mnie ...... z dnia na dzien popadam w coraz gorsza depresje przez to bo nie umiem sie na siebie patrzec takie straszne rany mam na plecach i na twarzy teraz to juz zreszta wszedzie nie chce mi sie wychodzic z domu ukrywam twarz pod podkladem a plecy wiadomo pod ubraniem eehhh

Odnośnik do komentarza

scarlet1992, koniecznie porozmawiaj o swoich problemach z lekarzem psychiatrą. Niewykluczone, że do nerwicy lękowej, na którą cierpisz, dołączyły natręctwa w postaci kompulsji (przymusowych czynności). U Ciebie przybrało to akurat formę kompulsywnego wyciskania wyprysków na skórze, co prowadzi do powstawania różnego rodzaju szpecących ran. Wizyta u dermatologa nie zaszkodzi, ale ważne jest leczenie przyczynowe, a więc pozbycie się lęków i napięcia psychicznego, które popycha Cię do wyciskania zaskórników. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Ja na swoim przykładzie- też wyciskałam bardzo długo, codziennie siedziałam przy lustrze i narobiłam sobie blizn,mogę powiedzieć, że pomogła wizyta u dermatologa. Jak brakło zaskórników, automatycznie nie było czego wyciskać, ucieszyłam się i przestałam! Nie wiem skąd jesteś, jeśli z łódzkiego dałabym Ci namiar na dobrego dermatologa, któryz przyjmuje na nfz (bez skierownia oczywiście). W innych miastach oczywiście tez możesz znaleźć. Tak wchodząc w szczegóły miałam przepisane kilka rzeczy- antybiotyk, maść i taką 'zawiesinę' robioną na zamówienie w aptece i to ona mimo, że trochę niewygodna do stosowania najbartdziej mi pomogła, a była też najtańsza. (generalnie taniej wyjdzie Ci leczenie u lekarza niż kupowanie cudownych żeli i peelingów- które u mnie racxzej nie przysniosły skutku a miałam chyba wszytsko z takiej półki do 50zł). Tylko lek, który będzie miał wszytskie skąłdniki których potrzebujesz i w odpowienidiio dużym stężeniu może pomóc.

Odnośnik do komentarza

ps. Zgadzam się z P. psycholog, ale może to wcale nie wygląda tak źle. Ja nie miałam nerwicy natręctw a wyciskałam. Myślę, że takie zachowania występują u ludzi wrażliwych, nadmiernie dbających o wygląd, podatnych na krytykę. Tak czy siak- nie ma co zwlekać i czekać aż narobisz sobie blizn, których usunięcie będzie bardzo drogie a może nawet niemożliwe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...