Skocz do zawartości
Forum

Uzależnienie od komputera i smartphone


Gość Ison

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 18 lat i jestem uzależniony od komputera i smartphona. Jak miałem 6 lat moja mama wyjechała za granicę, ja mieszkałem z dziadkami, bo tato pracował całymi dniami i wieczorem go widywałem. Było wszystko w porządku miałem kolegów z całego osiedla i kilku przyjaciół. Po skończeniu szkoły podstawowej moi rodzice się rozstali. Przeprowadziłem się z tatą do nowego mieszkania i od tamtego czasu wszystko się zaczęło. Zamknąłem się w sobie, zacząłem grać na komputerze, przez dwa lata straciłem wszystkich znajomych i przyjaciół. Pod koniec drugiej klasy gimnazjum zadecydowałem, że przeprowadzę się do mamy. Na początku poznałem nowych kolegów było dobrze. Po roku znowu zacząłem grać w gry i siedziałem tylko w domu aż do dzisiaj. Teraz gry komputerowe nie interesują mnie, ale jestem uzależniony od czytania forum. Jak nie czytam na komputerze to przeglądam na telefonie. Komputer używam minimalnie 4-5 godzin dziennie, a czasami cały dzień. Ostatnio trochę się zmieniłem i zrobiłem się obojętny. Brakuję mi chęci na zrobienie obowiązków w domu. Zrobiłem się leniwy. Chodzę do technikum z kolegami nie mam problemów, mam dobre wyniki w nauce. Na naukę poświęcam maksymalnie jedną godzinę dziennie , bo jestem bardzo uważny na lekcjach i zapamiętuję. Teraz kiedy zaczęły się wakacje mam dużo czasu wolnego, chciałem poszukać jakąś pracę na wakacje ale nawet się nie ruszyłem z domu. Uprawiam kolarstwo bo podoba mi się ten sport, staram się wychodzić na rower 5-6 razy w tygodniu po 3-4 godziny. W zimę 3-4 razy w tygodniu chodzę na siłownie po 2 godziny. Brakuję mi znajomych, przyjaciół realnych, z którymi mógłbym wieczorem gdzieś wyjść. Chciałbym zmienić swoje życie na lepsze. Dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witaj Ison!

Sam określiłeś swój problem: "Jestem uzależniony od komputera i smartphona". Masz zatem świadomość swoich problemów i deklarujesz chęć zmiany swojego życia. Nie ma innej drogi, jak ograniczenie korzystania z komputera i próba zagospodarowania tego czasu wydajniej, lepiej, atrakcyjniej. Jeżeli sam nie potrafisz zrezygnować z rzeczywistości wirtualnej, pomyśl o podjęciu psychoterapii. Myślę, że komputer, Internet wypełnia jakąś pustkę w Twoim życiu - może to jest związane z rozstaniem rodziców, brakiem miłości w rodzinie, poczuciem bycia niepotrzebnym i nierozumianym, brakiem realnych przyjaciół. Odsyłam do tekstu: Uzależnienie od komputera i zachęcam do wizyty w ośrodku leczenia uzależnień, by porozmawiać ze specjalistą. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

znam taką osobę ktora ma rodzine ale zaobserwowalam dziwne zachowanie z tego co mowei zona mąz nie pracuje gdy tylko rano wybija 9 on od razu idzie do kompa bo mowi ze musi zebrac zbiory to jakas gra budowanie miasta malo tego gdy ona mowi bys cos zrobil pocwiczyl to on nie woli pograc mają dwojke dzieci wogole wychodzi raz na jakis czas kiedy jest pogoda a tak zawsze ona slyszy ze to pasja bo co mam robic??niewiem ale chyba on ma depresje albo wsiąkl w tę gre i kiedy idą spac to czasami ona slyszy niechce mi sie isc tak wczesnie spac i przesiaduje do 23 czasem robi przerwre na 40minut ale kiedy odchodzi od kompa idzie do telefonu mało rozmawia z dziecmi zrobil sie nerwowy nic niemozna powiedziec na temat komputera bo odpowiada odczep sie i co tu doradzic tej kobiecie bo powoli on oddziela sie od rodziny a mowi ze nie jest uzalezniony hmm??

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...