Skocz do zawartości
Forum

Sposoby na zapanowanie nad alkoholizmem


Gość mayk

Rekomendowane odpowiedzi

-Trzeba chcieć i wierzyć, że ma się dość siły, by to zrealizować.
-Trzeba stopniowo sobie obrzydzać alkohol. Że drogi, że kac, że się podpada itp.
Czyli trzeba się psychicznie przygotować.
-Postaw sobie bariery - np, gdy język się plącze, lub nogi, wtedy koniec, idę spać.
Stopniowo niech te bariery będą coraz bardziej cię ograniczały.

Najważniejsza jest jednak psychika, to nad nią popracuj, uwierz, że ci się uda.

Odnośnik do komentarza

,,Towarzystwo" jego zmiana lub wykluczenie z własnego grona osób nie uświadomionych o własnym uzależnieniu, bądź jego braku lecz stosujących te wypełniacze czasowe. Tutaj niema miejsca na ograniczenia a tylko na drastyczne odcięcia i wypełnienie czasu by zaprzestać o tym myśleć. Przed odstawieniem jednak warto udać się do lekarza, by zniwelować szok któremu zapewne zostanie poddany organizm podczas odstawienia. Warto również wykonać badania stanu wątroby.

Odnośnik do komentarza
Gość uzależniona1

Ja kupiłam trampki i poprostu wybiegam z domu żeby odreagować.Daję sobie wycisk żeby nie sięgnąć po butelkę.Do tej pory wierzyłam że nie odstawię całkiem tylko znajdę granicę.Ale nie ma granicy,walczę na setki sposobów ale jak już przyjdzie ten moment,otwieram puszke i wiem że odpływam:( ktoś kiedyś napisał mi prawdę która zabolala ale do której wczoraj sama przed sobą się przyznałam; że żyję od łyka do łyka...dlatego najlepszy sposób to przestać na zawsze.Ale też nie wiem jak to zrobić.Bieganie pomaga,ale na chwilę niestety...

Odnośnik do komentarza
Gość Andrzej6

W moim przypadku, po 15 latach chlania, postanowiłem wyzdrowieć. Trwało z pół roku, zanim się udało. Nie piję ponad dwa lata. Sam dałem radę, bez AA i głupiej wiary w siłę zewnętrzną. Myślę, że w moim przypadku motorem do zmian była chęć przetrwania organizmu i silna psychika.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...