Skocz do zawartości
Forum

Tajemnica lekarska


Gość Andy121

Rekomendowane odpowiedzi

Tajemnica lekarska NIE ISTNIEJE, niestety, smiem tak twierdzic, bo w zyciu mialem do czynienia z nie jednym lekarzem i mam na to niezbite dowody, ze medycy nie trzymaja sie tajemnicy lekarskiej....
Jedno jest pewne, ciezko jest wygrac na drodze sadowej z takim pozwem, poniewaz, pare osob znam osobiscie, ktorym sie nieudalo wywalczyc nic poza (w jednym przypadku) zwolnieniem dyscyplinarnym pewnego doktora wraz z odebraniem mu prawa do wykonywania zawodu, lecz powodka nic nie uzyskala oprocz satysfakcji, ze doktor stracil mozliwosc zarobku....
To czy ktos sie zdecyduje na dochodzenie roszczen droga sadowa, ma wplyw czy zlamanie tajemnicy lekarskiej mialo duze krzywdzace znaczenie dla poszkodowanego, bo jesli znikome, poprostu lepiej wydac opinie takiemu lekarzowi wrod swoich najblizszych, by szerokim lukiem omijali nietrzymajacego sie zasad lekarza...
A o zadoscuczynieniu jeszcze w zyciu nie slyszalem, by komus przyznano...

Odnośnik do komentarza

nie podejrzewałam Cię o gołosłowność, pytałam z czystej ciekawości. U mnie nic nie wyszło po za mnie i lekarza, przynajmniej o tym nic nie wiem.Ale wydaje mi się że tu chodzi w głównej mierze o człowieka. Jedni są godni zaufania, i nawet jeśli nie są lekarzami to nic nie powiedzą a inny paplają na prawo i lewo. Ja za to znam taki przypadek ale z prawników, że coś takiego jak tajemnica zawodowa nie istnieje... Nie mówię o wszystkich prawnikach ale znam dwóch takich, którzy paplają jak nie wiem co

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...