Skocz do zawartości
Forum

Wątpienie w sens życia i cukrzyca


Gość nienawidzeswiata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nienawidzeswiata

Byłam dzisiaj u lekarza (choruje na cukrzyce) ipowiedział mi że życie z ta chorobą jest straszne, a jako że biore wszystko do głowy rozmawiałam z siostrą i zapytałam czy mimo tej choroby życie ma sens i czy mimo tego że jestem chora moge coś osiągnąć w życiu. Siostra powiedziała że nie, a potem powiedziała że żartowała. Bardzo mnie to zabolało mam ochote sie zabić czuje ze to zycie nie ma sensu skoro jestem chora a inni tego nie rozumieja bo są zdrowi i nie wiedzą jak ciezko z tym żyć jak wiele wyrzeczeń trzeba... Nie daje sobie z tym rady ;(

Odnośnik do komentarza

nienawidzeswiata, wiele osób na świecie żyje z cukrzycą i świetnie sobie radzą, są aktywni, pełni wigoru i optymizmu. Owszem, z cukrzycą wiążą się pewne uciążliwości, np. konieczność przestrzegania określonej diety, ale z czasem to staje się nawykiem i wykonuje się je "z automatu". Zdaję sobie sprawę, że możesz czuć się nierozumiana. Nie chcę, byś pomyślała, że umniejszam Twoje problemy. Masz prawo do swoich emocji. Chciałabym jednak, żebyś postarała się spojrzeć na swoją sytuację nieco z innej strony, tej trochę pozytywniejszej. Swoimi przemyśleniami i obawami możesz podzielić się z innymi ludźmi, którzy chorują na cukrzycę, np. na tym forum: http://forum.mojacukrzyca.org/. Możesz poczytać, jak inni radzili sobie z diagnozą pt. "cukrzyca", jak na początku było im trudno tak jak Tobie teraz, ale zaakceptowali chorobę, nauczyli się z nią żyć. Głowa do góry! ;) Wierzę, że wszystko się dobrze ułoży!

Odnośnik do komentarza
Gość Sha Sha

zastanów się czy przez te 15 lat nie miałaś szczęśliwych dni? nie przeżyłaś pięknych chwil.... Masz trudniej i fakt cukrzyca jest uciążliwą chorobą, ale powinnaś się cieszyć że nie jest to np rak, albo jakaś choroba genetyczna chociażby stwardnienie rozsiane ... Możesz chodzić, możesz pracować, podróżować, mieć dzieci ( o ile nie masz).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...