Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego przyciągam ofiary losu?


Gość Ameljia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ameljia

Jestem normalną licealistką a miałam w życiu już 3 takie historie że przyczepiła się do mnie taka "ofiara losu" której nikt nie lubi, nie radzi sobie sama ze sobą i widzi we mnie terapeute, a ja...nie wiem, może mam za miękkie serce, może myślałam że znalazłam prawdziwą przyjaciółkę ale zawsze takiej osobie pomagałam, wspierałam, a gdy ona zrobiła się pewniejsza siebie zostawiała mnie...tak jakby swoje złe emocje przeniosła na mnie a później mnie zostawiła bo już nie jestem potrzebna..mam już tego dosyć, co ze mna nie tak że przyciągam takich ludzi? Przecież mam też normalnych znajomych, nie jestem jakimś odrzutkiem...jak sie uchronić przed podobną sytuacją w przyszłości?

Odnośnik do komentarza
Gość Ameljia

A ja już mam tego dosyć...nie mam jakiegoś niewyczerpanego źródła siły, że mogę wiecznie tylko być dla kogoś wsparciem. Przecież ja tak samo mam problemy, muszę dźwigać i je i dodatkowo jeszcze cudze, a mi nikt nie pomoże, po ostatniej historii która była naprawdę bolesna obiecałam sobie że już nigdy nie dam się nikomu tak wykorzystać, bo to już było podłe wykorzystanie i ciężko mi sobie z tym poradzic do dzisiaj

Odnośnik do komentarza

Ameljia, być może osoby, które do siebie "przyciągasz", to wcale nie są "ofiary losu", ale wampiry energetyczne, toksyczni znajomi, którzy wykorzystują Cię dla własnych celów, a potem, gdy przestajesz im być potrzebna, najzwyczajniej w świcie kończą znajomość? Często takie osoby potrafią wyczuć, kogo mogą wykorzystać, do kogo się "przyssać". O toksycznych przyjaźniach i o symptomach, po których możesz poznać, czy to jest toksyczna relacja, przeczytasz pod poniższym linkiem: http://portal.abczdrowie.pl/toksyczna-przyjaciolka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...